Kultura, sztuka » Kultura

Konkurs „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”

Konkurs „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”
Zobacz więcej zdjęć »
Już 5 grudnia poznamy zwycięzców VII edycji ogłoszonego przez redakcję miesięcznika „Architektura Murator” konkursu „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”, w którym rywalizują najlepsze polskie obiekty architektury powstałe w XXI wieku. Marka MFP® jest jednym ze sponsorów tego prestiżowego wydarzenia.

Spośród 12 finalistów wyłonionych w początkowych etapach konkursu jury wybierze zwycięzców w czterech kategoriach (użyteczność publiczna, budynek wielorodzinny, dom jednorodzinny, przestrzeń publiczna). Tę najlepszą dwunastkę i inne zgłoszone do konkursu projekty można oglądać na stronie www.zyciewarchitekturze.pl
Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce przyzna Prezydent Bronisław Komorowski, który objął patronat nad Konkursem. Będzie to pierwsza w historii naszego kraju nagroda w dziedzinie architektury przyznana przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Poza nagrodami jury, wyjątkową architekturę wyróżni także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.
Tytuł Ulubieńca Polski przyznany przez internautów zdobył już terminal portu lotniczego w Lublinie, do ostatniej chwili walcząc o głosy z przystania miejską w Bydgoszczy oraz Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
„Podjęliśmy decyzję o wsparci konkursu „ŻYCIE W ARCHITEKTURZE”, gdyż jako marka adresowana do branży budowlanej, czujemy się integralną częścią współczesnego polskiego budownictwa i towarzyszymy zachodzącym w nim zmianom.” – mówi Ewa Rafalska, kierownik projektów marketingowych firmy Pfleiderer. „Dynamiczny rozwój budownictwa szkieletowego, poszukiwanie ekonomicznych, trwałych, energooszczędnych rozwiązań, zainteresowanie zjawiskiem budynków pasywnych, pogłębiająca się wiedza polskiego społeczeństwa na temat ekologii – płyta budowlana MFP® jest naszą odpowiedzią na te zjawiska. Nic dziwnego, że mamy już w Polsce bardzo dużo domów i obiektów użyteczności publicznej wybudowanych przy jej użyciu. Ponadto uważamy, że rozwijający się w Polsce społeczny dyskurs o architekturze oraz liczne inicjatywy edukacyjne, takie jak konkurs Architektury Murator, prowadzą do wzrostu architektonicznej świadomości Polaków.”
W jury Konkursu zasiadają: prof. Dariusz Kozłowski (Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej), Jerzy Grochulski (Prezes SARP, Członek Rady Międzynarodowej Unii Architektów), Wojciech Gęsiak (Prezes Izby Architektów RP), Marek Sietnicki (współzałożyciel pracowni Mellon Architekci), Ewa P. Porębska (redaktor naczelna miesięcznika „Architektura Murator”, juror Europejskiej Nagrody Architektonicznej imienia Miesa van der Rohe 2013, członek Rady Ekspertów Nagrody European Prize for Urban Public Space) oraz troje jurorów z ramienia Kancelarii Prezydenta.
Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się 5 grudnia 2012 r. w zmodernizowanym gmachu dawnego hotelu Saskiego przy
pl. Bankowym 1. Odrestaurowane wnętrza, według autorskiego projektu pracowni MAAS i słynnego scenografa Allana Starskiego, zostaną udostępnione specjalnie na ten jeden wieczór.

Partnerami VII edycji konkursu są: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Sponsorzy główni VII edycji ŻYCIA W ARCHITEKTURZE to: Dornbracht, Plac Bankowy 1.
Sponsorami konkursu są: Fakro, MFP®, PZU, Roben, SelenaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »