Dom » Wnętrza

Konserwacja moskitier. Wydłuż ich żywotność

Konserwacja moskitier. Wydłuż ich żywotność
Zobacz więcej zdjęć »
Moskitiery okienne to znakomita bariera, chroniąca dom przed nachalnym kłopotem w postaci komarów. Aby służyły nam przez wiele lat, bardzo ważnym aspektem jest ich prawidłowa pielęgnacja.

Gwarancja funkcjonalności na lata

Im dłużej służą nam moskitiery, tym więcej gromadzą martwych owadów, kurzu, pyłków z drzew i kwiatów oraz innych osadów pochodzenia organicznego. Na ich czystość wpływają również zmienne warunki atmosferyczne. Zabrudzenie nagromadzone przez lata z czasem może doprowadzić nie tylko do nieatrakcyjnego wyglądu, ale przede wszystkim do uszkodzenia produktu oraz ograniczenia jego funkcjonalności. Zachowanie wysokiego komfortu użytkowania i pełnej funkcjonalności wiąże się z koniecznością regularnego czyszczenia moskitier okiennych.

Demontaż moskitiery

Aby skutecznie wyczyścić osłony, najpierw należy je zdemontować z ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu obrotowych, metalowych haczyków moskitiery ramkowe Nitus montowane są bezinwazyjnie i można je z łatwością ściągnąć.

Siatkę powinno się umieścić na płaskiej powierzchni, tak aby materiał przylegał równolegle, co pomoże uniknąć ryzyka zerwania lub uszkodzenia siatki, które mogłyby nastąpić w przypadku pielęgnacji produktu w ramie okiennej.

Czyszczenie krok po kroku

Nieczystości z moskitier okiennych należy usuwać wyłącznie przy pomocy delikatnych środków czystości. Mocne detergenty mogą spowodować poważne uszkodzenia i tym samym doprowadzić do bezużyteczności produktu. Najlepiej zastosować produkty, które właściwie każdy posiada w swoim domu, mianowicie ciepłą wodę z dodatkiem szarego mydła lub płynu do mycia naczyń.

Miękką szmatkę nasączamy przygotowanym preparatem i przy pomocy łagodnych ruchów usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. Następnie spłukujemy pozostałości czystą, letnią wodą.  Bardzo istotnym aspektem jest osuszenie produktu zaraz po umyciu, co zapobiegnie wszelkim możliwym odkształceniom. Do tego celu posłuży nam sucha, bawełniana szmatka lub papierowy ręcznik kuchenny. Warto pamiętać, aby czyścić produkt całościowo. Nie tylko siatka wymaga regularnej pielęgnacji, ale także ramka moskitiery.

Najlepszy czas i częstotliwość

Pielęgnacji moskitier powinniśmy dokonywać przynajmniej dwa razy do roku, tuż przed rozpoczęciem sezonu oraz zaraz po jego zakończeniu. Oszczędzimy wówczas cenny czas, unikając dodatkowego zdejmowania osłon okiennych, które i tak w sezonie zimowym należy przechować w suchym miejscu.

To właśnie zimą moskitiery narażone na wzmożone zanieczyszczenia ze względu na warunki atmosferyczne oraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Dbanie o moskitiery to nie tylko odpowiednie czyszczenie, ale również właściwe ich przechowywanie poza sezonem. 

*** 

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (powiat brzeski, woj. małopolskie).


www.nitus.pl     
www.facebook.com/PiotrNowak.NITUS/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »