Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Konwenty mogą pomagać – Straszkon 2021 wspiera schronisko

Konwenty mogą pomagać – Straszkon 2021 wspiera schronisko
Zobacz więcej zdjęć »
Konwenty mogą łączyć dobrą zabawę z pomocą, niezależnie od tego jakiej są wielkości. Jedną z atrakcji tegorocznego mini konwentu online Straszkon 2021 było zbieranie kości Kościeja dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach. W ramach akcji właśnie udało się przekazać ponad 56 kg mokrej karmy.

Zarówno małe konwenty, jak i te duże zawsze mają w sobie coś niesamowitego: łączą osoby, które interesują wspólne zagadnienia oraz tworzą miejsce na niezwykłe prelekcje. Podczas Straszkonu 2021, małego konwentu online dla miłośników popkultury Japonii i Korei Płd., organizatorzy postanowili pójść o krok dalej. Przygotowali jeszcze bardziej wyjątkową inicjatywę „Zbieranie kości Kościeja”, której celem było wsparcie szczeniaków ze schroniska w Puławach. Straszon 2021 został stworzony przez Haji, autorkę komiksów i współzałożycielkę totoKyo oraz Szarego Gryfa,  przedstawiciela Chaos Group Games, czyli grupy tworzącej visual novel i odbył się na serwerze totoKyo, grupy zajmującej się popularyzacją popkultury Japonii i Korei Płd.

W ramach akcji wszyscy uczestnicy konwentu pod specjalną wiadomością mogli zostawiać reakcję, których konkretna ilość decydowała o wartości przekazanych produktów przez organizatorów konwentu. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało się osiągnąć maksymalny wynik, a nawet przekroczyć zakładane maksimum. Dary, czyli 56 kg mokrej karmy, już trafiły do schroniska w Puławach. Nawet niewielkie sumy  przekazane organizacjom dobroczynnym mogą uszczęśliwić - w tym wypadku naszych psich przyjaciół.

Szary Gryf przeprowadził specjalną prelekcję z pracownikiem schroniska o sytuacji takich organizacji i formach pomocy. Można ją znaleźć na kanale Chaos Group Games na YouTube. Wydarzenia, takie jak konwenty są idealną okazją do wspierania, niezależnie od tego, jakiej są wielkości. Dzięki temu rozwiązaniu można angażować kolejne osoby w pomaganie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wsta_wiam11

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »