Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Koronawirus: Polska firma ofiarowała obywatelom Chin 100 tys. medycznych masek ochronnych w związku

ZARYS International Group z Zabrza, czołowy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego w ramach światowej walki z koronawirusem, przekazuje nieodpłatnie medyczne maski ochronne własnej produkcji dla narodu chińskiego. Maski zostały przekazane bezpośrednio Ambasadzie Chin.

Realizacja nieodpłatnej pomocy jest efektem odpowiedzi firmy ZARYS w celu wsparcia dla Chin w walce z epidemią koronawirusa 2019-nCoV. ZARYS przekazał Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie 2000 kartonów po 50 sztuk niebieskich maseczek. Z gliwickiego magazynu firmy na 5 paletach, przygotowanych do transportu lotniczego poleci do Chin 100 000 sztuk medycznych maseczek ochronnych firmy ZARYS z serii BETAtex.

Zagrożenie koronawirusem także w naszym kraju staje się coraz bardziej realne. Warto, abyśmy byli zawczasu przygotowani na wystąpienie takich przypadków i umiejętne podeszli do kwestii bezpieczeństwa i higieny osób bezpośrednio związanych z ewentualnym zakażeniem. Dlatego zdecydowaliśmy się o udzieleniu pomocy osobom cierpiącym na epidemię w Chinach przekazując nieodpłatnie maski ochronne ambasadzie chińskiej. Dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu jest jednym z priorytetów w rozwoju firmy.” – komentuje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Jednorazowe medyczne maseczki ochronne firmy ZARYS International Group z serii BETAtex posiadają wszelkie atesty i wykonane są z trzech warstw niepylącej i hipoalergicznej włókniny. Każda maseczka posiada wiązanie i wkładkę modelującą na nos. Skuteczność filtracji bakterii: BFE >98%. Maseczki spełniają funkcje ochronne pacjentów i personelu medycznego przed czynnikami infekcyjnymi z nosów i ust oraz zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową.

„Wielu Polaków okazuje współczucie i troskę wobec sytuacji, w jakiej znalazła się strona chińska. Przedstawiciele różnych środowisk licznie wyrażają chęć pomocy i wspierają Chiny w walce z wirusem. Jak mówi polskie przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie", Polacy w pełni uosabiają to przesłanie, wyrażając przyjaźń względem obywateli Chin, za co strona chińska serdecznie dziękuje.” – dodaje J.E. Liu Guangyuan, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Priorytetem ZARYS International Group jest zapewnienie stałych dostaw do rodzimych placówek medycznych, szpitali, z którymi firma ma podpisane kontrakty. Mimo chwilowo korzystnych ofert cenowych, firma nie spekuluje i zapewnia stałe zapasy w magazynach. Dodatkowo wspiera osoby cierpiące na epidemię w Chinach.

„Biorąc pod uwagę skalę wirusa i obecne potrzeby w Chinach - są to setki milionów ludzi, żyjących w prowincjach, gdzie już teraz jest obowiązek noszenia maseczek - nietrudno przewidzieć, że zapotrzebowanie na maseczki szybko zacznie przewyższać podaż. Jedną można nosić przecież zaledwie kilka godzin. Dlatego tak nieodzowna jest pomoc nas wszystkich w walce z koronawirusem. Pokonywanie problemów ramię w ramię z innymi to też prawdziwa aspiracja naszej firmy” - dodaje Paweł Ossowski.

 

ZARYS International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych i służby zdrowia w ponad 40 krajach na całym świecie, na trzech kontynentach. Firma oferuje jednorazowy sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych. Prowadzi własną produkcję wyrobów z włókniny oraz sterylnych zestawów zabiegowych.

ZARYS to firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie do dziś w Zabrzu znajduje się jej siedziba oraz nowoczesne centrum magazynowo - logistyczne w Gliwicach. Aktualnie ZARYS to także firma globalna, ale mocno zakorzeniona lokalnie i obecna poprzez swoje produkty w większości placówek służby zdrowia.

Więcej na: www.zarys.pl

 

 

Więcej informacji udzielają:

Jakub Zadrożny                                                         Karol Chorąży

kom. +48 504 002 453                                              kom. +48 505 716 720

e-mail: jakub.zadrozny@spectatorpr.pl                    e-mail: karol.chorazy@spectatorpr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »