Kultura, sztuka » Kultura

Kosmiczna podróż z Andrew Smithem

Kosmiczna podróż z Andrew Smithem
Zobacz więcej zdjęć »
Jak potoczyły się losy uczestników przełomowych lotów kosmicznych, którzy w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia postawili stopę na Księżycu? Ich wrażenia z podróży spisał Andrew Smith, który 21 października opowie o swojej książce Księżycowy pył.

W poszukiwaniu ludzi, którzy spadli na ziemię (Wydawnictwo Czarne) w warszawskim Empiku Junior.

 

 

Dzieło Andrew Smitha spotkało się z uznaniem krytyków m.in. „The Guardian”, „The Observer”, „The Sunday Times” – jego wielkim fanem był także David Bowie. Przedstawia biografię astronautów, którzy jako jedni z pierwszych wyprawili się w kosmos. Dziewięciu mężczyzn, będących świadkami przełomowych wydarzeń poprzedniego wieku, podzieliło się z autorem dotychczas nieznanymi szerzej szczegółami misji Apollo. Pisarz nieszablonowo przedstawia zbiorowe wątki biograficzne, jednocześnie zapewniając czytelnikowi dużo śmiechu. Książka daje szansę na bliższe poznanie losów kosmonautów, biorących udział w podróży poza orbitę Ziemi, których swego czasu śledziły setki milionów widzów na całym świecie.

Książka „Księżycowy pył. W poszukiwaniu ludzi, którzy spadli na ziemię” pojawiła się na rynku w 2002 roku i szybko zyskała status bestsellera. Magazyn „The Times” uznał ją za jedną z najlepszych pozycji w literaturze pierwszej połowy XXI wieku. Smith, będący także autorem scenariuszy i narratorem filmów dokumentalnych, „Księżycowym pyłem” zapisał kartkę w historii astronautyki opowiedzianej w intrygujący i niezwykle poruszający sposób.

 

*

Data spotkania:

21 października, godzina 18:00

scena

 

Adres:

Empik Junior

 Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wydarzenia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »