Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kosmos. Warsztaty plastyczne w Galerii Fosfor w Bonarce

Kosmos. Warsztaty plastyczne w Galerii Fosfor w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Już 24 maja o godz. 16:00 rozpoczną się kosmiczne warsztaty w Galerii Fosfor w Bonarce. Uczestnicy stworzą nowy Wszechświat z całym jego bogactwem planet i form życia. Zajęcia poprowadzą młodzi artyści związani z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.

Kosmos to wszystko, co fizycznie istnieje. Przestrzeń, czas, prawa fizyki oraz wszystkie formy energii i materii. Kosmos obejmuje całe życie i historię. Od wieków inspiruje poetów, malarzy i filozofów. Powstały o nim wiersze i całe traktaty. Jej również tematem wielu obrazów m.in. pędzla Jacksona Pollocka i Vincenta van Gogha. Uczestnicy warsztatów w Galerii Fosfor idąc drogą mistrzów zmierzą się z właśnie z tym tematem.

Warsztaty plastyczne w centrum będą podobne do wybuchu supernowej. Przed uczestnikami Wszechświat zacznie kształtować się na nowo. Na panoramicznym wielkoformatowych arkuszu powstaną galaktyki i planety obfitujące w różne formy życia. W czasie warsztatów w Galerii Fosfor zostanie wyświetlony obraz Galaktyki, który przeniesie wszystkich uczestników w inny wymiar i zapewni kosmiczną ilość inspiracji.

Zajęcie od godz. 16:00 do 18:30 poprowadzą młodzi malarze związani z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pod opieką dr Krzysztofa Gila. Wydarzenie jest efektem współpracy Bonarki i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »