Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Kosze plażowe, czyli sposób na zmienną pogodę nad Bałtykiem

Sezon wakacyjny w pełni. Zagraniczne wakacje są coraz bardziej popularne, jednak większość Polaków tradycyjnie preferuje wypoczynek nad Bałtykiem.

Czujemy się bezpieczniej wybierając wczasy w Polsce. I sprawiają to nie ceny (które są równie wysokie jak w zagranicznych kurortach) lecz przede wszystkim mniejsza odległość, którą musimy pokonać, żeby dojechać na miejsce.

Zmienna pogoda nad Bałtykiem 

Niestety, pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna. W lipcu czy sierpniu możemy spotkać tam prawdziwe afrykańskie upały jak i chłodniejsze dni, a z drugiej strony nawet trafić na wietrzną i deszczową aurę. Na pogodę nie mamy wpływu. Jednak możemy odpowiednio przygotować się do wyjazdu. W lipcu czy sierpniu, a nawet we wrześniu temperatury powinny oscylować w granicach od 15 stopni wzwyż. Niestety, czasami pada deszcz, a wiatr nad polskim morzem jest niemal zawsze. Czy przy takiej pogodzie można wypocząć? Oczywiście, że można. Już sam mikroklimat, szum fal i widok morza, sprawia, że wypoczywamy. Wystarczy, że tylko ochronimy się przed wiatrem czy deszczem i możemy miło leniuchować na plaży.

Sposób na kapryśną pogodę

Przy pięknej, słonecznej pogodzie wystarczy nam ręcznik i koc. Natomiast w czasie wiatru przyda się parawan, a osobom szukającym pełnego komfortu- kosz plażowy. Nowoczesny kosz plażowy to mebel, który doskonale chroni przed wiatrem, piaskiem i deszczem. Posiada stabilną konstrukcję, stelaż z wikliny albo z zaimpregnowanego drewna, pokryty jest materiałem PCV, wnętrze wytapicerowane tkaninami. Kosz plażowy skutecznie ochroni sprzęt fotograficzny i ubrania przed zapiaszczeniem.

Pierwsze kosze plażowe stawiano nad Bałtykiem już 130 lat temu. Wygodne i funkcjonalne kosze stopniowo zdobywały coraz większą popularność. Obecnie kosze plażowe, zarówno wiklinowe jak i drewniane, stanowią integralny element krajobrazu nadmorskiego.

Zobacz komfortowe kosze plażowe tutajRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZMarz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »