Kultura, sztuka » Kultura

Koziołki w sercu Poznania na urodziny COSTA COFFEE

Koziołki w sercu Poznania na urodziny COSTA COFFEE
Zobacz więcej zdjęć »
Jak najlepiej świętować urodziny? W doborowym towarzystwie! Poznańskie koziołki według autorskiego projektu Karola Banacha uświetnią obchody urodzin COSTA COFFEE w stolicy Wielkopolski. Mural z symbolem Poznania można podziwiać przez cały czerwiec na ulicy Św. Marcin.

Akcja w przestrzeni miejskiej to kolejna odsłona działań prowadzonych w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii „COSTA COFFEE – Kawiarnia z serca Londynu”. Wspólnie z internautami wybraliśmy serca największych polskich miast – Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Trójmiasta. Niezmiernie cieszy nas zaangażowanie mieszkańców – blisko 1,5 tys. osób głosowało na swoich faworytów na profilu COSTA COFFEE na Facebooku, a informacja o akcji dotarła do prawie 300 tys. internautów. W Poznaniu bezdyskusyjnie wygrały właśnie koziołki, na które oddano blisko 54% głosów ze wszystkich 189 komentarzy. Do współpracy przy tworzeniu murali zaprosiliśmy uznanych, niezależnych artystów – grafików i ilustratorów, dzięki czemu w każdej lokalizacji powstanie unikatowe dzieło sztuki. To, co je łączy, to nie tylko miejskie symbole, ale także wyraźne nawiązanie do latte art, mistrzowskich umiejętności naszych baristów – komentuje Jolanta Borowska, Dyrektor Marketingu COSTA COFFEE POLSKA.

Najsłynniejsze polskie koziołki

Co robią poznańskie koziołki codziennie w samo południe? Wychodzą z ratuszowej wieży i przez minutę trykają się rogami. A potem… popijają aromatyczną kawę w okolicach ulicy Św. Marcin. Właśnie tam przez cały miesiąc można podziwiać mural Karola Banacha i jego oryginalną wizję poznańskich koziołków, a przy okazji odebrać zniżkę na kawę w COSTA COFFEE. To nie przypadek, że właśnie Karol Banach przygotował projekt muralu dla Poznania – to jeden z jego ulubionych punktów na mapie Polski, pełen interesujących ludzi i miejsc, z którymi czuje się związany. Styl tego cenionego młodego artysty cechują geometryczne kształty i indywidualna paleta kolorów. W swoim projekcie skupił się na pokazaniu dynamiki i atmosfery miasta. Mural z zabawnymi koziołkami świetnie prezentuje się w poznańskiej przestrzeni miejskiej, wywołując uśmiech na twarzach przechodniów. Do pomalowania powierzchni ponad 200 mkw. zaangażowano aż 6 profesjonalnych malarzy i wykorzystano 100 litrów farby!

Moc urodzinowych atrakcji

Wszystkich spragnionych artystycznych wrażeń COSTA COFFEE zaprasza do podziwiania street artu, a następnie… odbierania kuponów ze zniżką na kawę, które będą do zdobycia przy muralu w wybrane dni i godziny. Swoje urodziny w Poznaniu COSTA COFFEE będzie świętować przez cały miesiąc. Kumulacja atrakcji nastąpi w weekend 10-12 czerwca. Warto odwiedzić wtedy kawiarnię z drugą połówką, przyjaciółką lub mamą na prawdziwie królewską ucztę – w tych dniach druga kawa tylko za połowę ceny! Gotowi na miejską przygodę?

Rozkład jazdy

Przez cały czerwiec miejskie dzieło sztuki będzie można podziwiać w Poznaniu. W lipcu COSTA COFFEE zaprasza do świętowania swoich urodzin w Krakowie (ul. Dietla) i Gdyni (ul. Morska). W maju muralowa akcja w przestrzeni miejskiej gościła m.in. w Łodzi, gdzie obchody urodzin COSTA COFFEE w iście filmowym stylu uświetniła kamera – mural Macieja Blaźniaka. W tym samym czasie we Wrocławiu, na ul. Piłsudskiego autorską interpretację słynnych krasnali i kawy zaprezentowała Olka Osadzińska. Z kolei nadwiślańską Syrenkę projektu Dawida Ryskiego na warszawskiej „Patelni” można podziwiać jeszcze do połowy lipca.

O akcji muralowej COSTA COFFEE na bieżąco informuje w swoich mediach społecznościowych – na Snapchacie, Instagramie, Facebooku i YouTube. Oprócz relacji będzie można znaleźć tam również konkurs z fantastycznymi nagrodami!



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BrandLab

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »