Firma » Biznes

Kraków w obliczu cyrkularnych zamówień publicznych

Seminarium pt. Cyrkularne zamówienia publiczne jako instrument miejskiej polityki rozwojowej odbędzie się 5 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (ul. Rakowicka 27, sala G13).
Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak wykorzystać elementy gospodarki cyrkularnej w zamówieniach publicznych. Seminarium jest częścią cyklu OEE on Tour 2018 przygotowującego Open Eyes Econmy Summit 3.

Celem seminarium Cyrkularne zamówienia publiczne jako instrument miejskiej polityki rozwojowej jest analiza możliwości realizowania projektów publicznych zgodnie z koncepcją gospodarki o obiegu zamkniętym w kontekście rozwoju miast. Dyskusja będzie dotyczyła przeszkód dla tego rozwiązania i propozycji ich przezwyciężenia w spółkach komunalnych i innych instytucjach publicznych.

Wydarzenie jest skierowane do pracowników naukowo-dydaktycznych, władz samorządowych i firm działających w sektorze gospodarki komunalnej. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem koncepcji cyrkularności w sferze publicznej.

Gospodarkę przemysłową i miejską z reguły charakteryzuje jedna podstawowa cecha: liniowy model konsumpcji zasobów, zgodny ze schematem „weź - zrób - wyrzuć". Firmy wydobywają surowce, zużywają energię i korzystają z siły roboczej, aby stworzyć produkt i sprzedać go konsumentowi, który wyrzuca go, gdy przedmiot przestanie spełniać swoją funkcję. Podejście oparte na obiegu zamkniętym jest alternatywą dla takiego zachowania. Ma na celu utrzymanie wartości artykułów przez dłuższy okres oraz recykling materiałów po okresie ich użytkowania.

Seminarium odbędzie się w ramach cyklu spotkań prowadzonych w całej Polsce i stanowi wstęp do trzeciej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości - Open Eyes Economy Summit w Krakowie planowanego na 20-21 listopada 2018 r. To odbywający się raz do roku, jesienią, w Centrum Kongresowym ICE Kraków kongres skupiający się na problematyce ekonomii wartości społecznych.

Jednak nie jest to jedyna okazja, by zetknąć się z taką tematyką. Cykl spotkań Open Eyes Economy on Tour to seminaria, minikonferencje, sesje o charakterze merytorycznym, które odbywają się w wielu polskich i w wybranych europejskich miastach. Ich celem jest nawiązywanie i rozwijanie ogólnopolskich oraz międzynarodowych inicjatyw i kontaktów, a w dłuższej perspektywie stworzenie jak największego forum wymiany doświadczeń, inspiracji i idei.

 

 

Seminarium Cyrkularne zamówienia publiczne jako instrument miejskiej polityki rozwojowej

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (ul. Rakowicka 27, sala G13)

5 czerwca 2018 r. o godz. 10.00

Wstęp wolnyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »