Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Krakowskie udogodnienia hoteli podczas maratonu

Kraków to nie tylko miasto historii - to także miejsce, w którym można postawić na aktywny odpoczynek oraz przystanek dla biegaczy, którzy rozpoczynają sezon maratonów.

Już 22 kwietnia ulicami Krakowa zawładną uczestnicy 17. PZU Cracovia Maraton, którego jednym z partnerów, już od sześciu lat, jest Grupa Hotelowa Orbis. Dzięki swoim pracownikom, krakowskie hotele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Jak połączyć sport, który sprawdza granice, miesiące przygotowań, pracę i pasję?
 
Sukces = wyrzeczenia i… komfort
Przygotowanie do tak wymagającego wydarzenia, jakim jest maraton zajmuje nie miesiące, ale lata. Treningi, dieta i kolejne stawiane przed sobą zadania zbliżają do celu, którego osiągnięcie okraszone jest wyrzeczeniami. Wymagana jest zarówno sprawność fizyczna, jak i twarda psychika, z którą trzeba walczyć, aby ukończyć bieg. Dlatego też komfort zawodników w dni otaczające „godzinę zero” może przyczynić się do sukcesu. 
 
Nasza załoga pokazuje, co jest ważne
Krakowskie hotele należące do Grupy Hotelowej Orbis rozumieją potrzeby wynikające ze startu w maratonach, w dużej mierze dzięki informacjom od swoich pracowników. Obiekty oferują nie tylko wczesne śniadanie, ale też możliwość późniejszego wymeldowania. Skąd bierze się możliwość wniknięcia do głowy maratończyka? Otóż trzy osoby pracujące w hotelach są zapalonymi biegaczami i będą przemierzały w niedziele ulice Krakowa i to właśnie ich doświadczenia pomogły zrozumieć, co jest ważne oraz wprowadzać te sugestie w życie. Hotele Grupy Orbis, partnera strategicznego Accor Hotels, będą reprezentować wyjątkowi sportowcy: Kasia Sajdak Al-Manameh, Kierownik Recepcji i rezerwacji ibis Budget Krakow Stare Miasto, a także dwóch dyrektorów hoteli - Maciej Naziębłło z ibis Kraków Centrum i Maciej Leśniak z ibis Budget Krakow Bronowice. Nie wszyscy biegacze są maratończykami, dlatego w wieczór poprzedzający bieg  maratoński, pracownicy hoteli wezmą udział w imprezie towarzyszącej, jaką jest ”Bieg Nocny” na dystansie 10 km, organizowany już po raz piąty. Zawodnicy wyruszą na trasę w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21:30. Tym razem wystartują i zafiniszują tam, gdzie maratończycy – na Rynku Głównym! W tym biegu biorą udział pracownicy Hotelu Mercure Kraków Stare Miasto oraz Novotel Kraków Centrum - Damian Kowalczyk, Sebastian Kowalczyk, Marcelina Kalęba, Paweł Durda.
 
Co nas kręci, co nas podnieca
Pracując i rozwijając swoje pasje można znaleźć część wspólną między tymi dwoma światami. Jak mówi zapalony triathlończyk i uczestnik półmaratonów Maciej Naziębłło - to wszystko jest szukaniem balansu, postawieniem granicy między koniecznością a przyjemnością. Tak jak u Woody’ego Allena, wszystko zależy od tego, w czym znajdujemy przyjemność, a energia ze sfery zawodowej przenosi się do prywatnej i na odwrót. Tę teorię potwierdza także Maciej Leśniak, któremu bieganie pozwala na poukładanie w głowie wielu spraw, a narzucony reżim treningowy, wymagający doskonałej organizacji życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego, uczy wytrwałości w dążeniu do celu. – To, co jest wyjątkowo ważne na trasie biegów długodystansowych to doping. Bez tego bardzo trudno jest ukończyć bieg – dodaje Maciej Leśniak. Grupa Hotelowa Orbis stara się w swoich hotelach łączyć codzienne życie z pasją i odpowiadać na oczekiwania Klientów. Dlatego przygotowane udogodnienia dostosowane są do wydarzenia, które odbędzie się w Krakowie. Współpraca z Cracovia Maraton trwa już od 2012 roku i rokrocznie się rozwija. 
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »