Dom » Ogrody

Krawędzie trawnika pod kontrolą

Krawędzie trawnika pod kontrolą
Zobacz więcej zdjęć »
Elegancki, zadbany trawnik wymaga zarówno regularnego koszenia, jak i przycinania jego krawędzi przez cały letni sezon. Aby osiągnąć zamierzony efekt warto mieć na wyposażeniu nie tylko kosiarkę, lecz także specjalne nożyce.

Każdy ogrodnik wie, że kosiarka, nie zawsze dotrze do wszystkich zakątków trawnika. Szczególnie dotyczy to miejsc trudno dostępnych, krawędzi graniczących z rabatami, chodnikiem w ogrodzie czy tarasem. Wówczas z pomocą może przyjść podkaszarka lub specjalne nożyce do trawy.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta narzędzi do przycinania trawy. Warto wybrać taki sprzęt, który będzie wydajny i przyjazny w użyciu. Jednym z takich produktów są np. nożyce GS42 Servo-SystemTM wyposażone w głowicę obracaną o 360o, co zwiększa wydajność pracy. Wysokiej jakości ostrza są odpowiednio długie (14 cm) i pomogą nam sprawnie uporać się z odrastającą na krawędziach trawą.

Bardzo komfortowe w użytkowaniu są również nożyce z długą rączką – model GS46 Servo-SystemTM. Narzędzie może być obsługiwane jedną ręką, jak również nie ma potrzeby schylania się nisko do trawnika. Z pewnością docenią je osoby mające problemy z kręgosłupem. Natomiast ogrodnicy poszukujący narzędzia bardziej uniwersalnego mogą wybrać  dźwigniowe nożyce GS53, które służą zarówno do przycinania trawy, jak i żywopłotów oraz małych krzewów. Mają one zasięg do 2,5 m i długość ostrzy 22 cm. Wyróżnia je innowacyjny mechanizm, który zapewnia skuteczne cięcie, zapobiegając zakleszczaniu się ostrzy. Dbając o krawędzie trawnika, nie zapominajmy o ich wyrównywaniu. Tą czynność warto wykonać kilka razy w sezonie wiosenno-letnim. A sprawdzi się w tym nóż do darni.

Doskonałym uzupełnieniem narzędzi do czynności pielęgnacyjnych trawnika będzie kosz, do którego sprzątniemy resztki trawy. Taki wielofunkcyjny kosz, jak np. Ergo Pop-up, sprawdzi się zarówno przy zbierania odpadów ogrodowych, jak i w porządkowaniu domu czy garażu. Można w nim bezpiecznie przechowywać i przenosić różne przedmioty. Został wykonany z materiału odpornego na pleśń i rozdarcia, a specjalne zaczepy umożliwiają jego szybkie złożenie do wysokości 3 cm. Jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I).

Orientacyjna cena detaliczna:

- Nożyce do trawy GS42 Servo-SystemTM – ok. 110 zł

- Nożyce do trawy GS46 Servo-SystemTM – ok. 150 zł

- Nożyce do trawy GS53 – ok. 280 zł

- Nóż do darni SolidTM – ok. 90 zł

- Kosz Ergo Pop-up – ok. 60 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewa.lukawska@targetpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »