Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kręcą filmy, bo lubią matmę

Kręcą filmy, bo lubią matmę
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszy dzwonek już dawno za nami. Matematyka znowu króluje w polskich szkołach. Dla niektórych jest ulubionym przedmiotem, dla innych w dalszym ciągu największą zmorą. O tym, że matmę da się lubić przekonują uczestnicy konkursu „Matma mnie kręci”.

Matematyka przez wiele lat była traktowana, jako trudny i niepotrzebny przedmiot. Kolejne pokolenia uczniów uważały, że obliczenia są nudne, a nauka jest przykrym obowiązkiem. O zmianę takiego postrzegania królowej nauk starają się uczestnicy i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kręci”. Chcą oni obalić stereotypy i pokazać, że matematyka może być fascynującą dziedziną, obecną w każdym aspekcie naszego życia.

 

Czekamy na ciekawe, kreatywne prace, w których główną ideą jest szeroko rozumiana promocja matematyki. W ostatniej edycji uczestnicy podnieśli poprzeczkę wysoko, a poziom techniczny prac był godny podziwu. Jednak to nie oprawa graficzna i dźwiękowa są najważniejsze – liczy się przede wszystkim pomysłowość i zaangażowanie w projekt. W „Matma mnie kręci” każdy ma szansę na wygraną, niezależnie od wieku i umiejętności związanych z obsługą sprzętu do tworzenia filmów – mówi Piotr Tomczak, z firmy Casio.

 

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego (max. 3 minuty) filmu promującego matematykę. Do 3 listopada można zarejestrować się na stronie kalkulatory.pl i przesłać stworzony przez siebie film. W drugim etapie ruszy głosowanie internetowe, które potrwa do 1 grudnia. Ostateczną decyzję podejmie jury, w którego skład wejdą matematycy, poloniści, filmowcy, a także zwycięzcy poprzednich edycji.

 

Spośród finałowych prac jury wybierze najlepszą produkcję, której twórca otrzyma 10 000 złotych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą mogli zdobyć również: cyfrowy aparat fotograficzny Casio, kalkulatory graficzne Casio ClassPad 330, Casio FX-CG20, Casio FX-9860GII, a także projektor multimedialny.

 

Wszystkie dotychczas przesłane prace można znaleźć pod adresem: www.youtube.com/Kalkulatory

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.kalkulatory.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mwym

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »