Dom » Wnętrza

Kredensy kuchenne jako sposób na kuchnię idealną

Kredensy kuchenne jako sposób na kuchnię idealną
Zobacz więcej zdjęć »
Moda na styl folk w kuchni oraz na meble postarzane, nawiązujące stylem do mebli przedwojennych, przełożyła się na rosnącą popularność szczególnego rodzaju kuchennych zestawów.

Same kredensy kuchenne są dla niektórych obowiązkowym punktem w aranżacji funkcjonalnej kuchni, jednak decydując się na tradycyjny kredens warto pamiętać, że nie nadaje się on do małej kuchni.

Najczęściej kuchenny kredens będzie się składać z przeszklonej witryny, która stanowi górę kredensu, oraz zamykanych szafek i szuflad, które odpowiadają za dół kredensu. W zależności od oferty producenta kredensy kuchenne różną się wielkością - mogą to być kredensy złożone z dwóch szafek i witryny lub też mogą się składać z większej ilości segmentów. Wykonane z drewna, ze szklanymi drzwiczkami idealnie się nadają do jadalni, zwłaszcza gdy są wykonane z prawdziwego drewna lakierowanego na wysoki połysk. W kuchni sprawdzą się zestawy mniejsze, które bardzo często wykonane są z drewna w kolorze białym lub też są dodatkowo oklejone drewnopodobnym fornirem. 

Do stylu rustykalnego z kamienną podłogą i elementami z cegły idealnie pasują kredensy z litego drewna, obowiązkowo poddanemu procesowi postarzenia. Takie meble mogą zaskakiwać kolorem wykończenia - pełno tu mebli w odcieniach od szarości po naturalne kolory drewna.

Projektanci wnętrz sięgają czasem także po nowoczesne kredensy kuchenne, które zachowują swoją pierwotną funkcjonalność szafek połączonych z dostawianą przeszkloną czy otwartą witryną, jednak wykonane są w bardziej współczesnym stylu. Nowoczesne kredensy do kuchni mogą mieć już dużo prostszą formę, bez charakterystycznych zaokrągleń i wykończeń na rogach szafek. Taki kredens będzie utrzymany w różnych odcieniach bieli, jednocześnie zdecydowanie łatwiej komponuje się z nowoczesnym sprzętem i urządzeniami kuchennymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ArkadiuszGarczarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »