Dom » Nieruchomość

Kredyt hipoteczny 2020 Faraon24 – nowe narzędzia dla kupujących i budujących na kredyt w 2020 roku

W sieci jest wiele kalkulatorów, porównywarek, zestawień, opisów i recenzji kredytów hipotecznych. Nie wszystkie jednak są pomocne. Aby dobrze wybrać trzeba dobrze porównać. A jak porównać kiedy każdy pisze co innego? Jak wybrać bank skoro jest ich tak dużo a każdy wydaje się podobny?

Z pomocą dla kupujących i budujących w 2020 roku przychodzi portal Faraon24.


Różnice w oprocentowaniu są niewielkie ale w perspektywie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat z małych różnic w ofertach na początku wydaje się, że będzie podobnie. W praktyce różnica jednego procenta tu, pół procenta tam, 10 zł tu i 5 zł tam daje kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych różnicy po podsumowaniu wszystkiego.


Michał Straus z portalu Faraon24 stworzył unikalny zestaw narzędzi pozwalających policzyć ile tak naprawdę kosztuje kredyt hipoteczny.


Jak to wygląda?


RRSO jest podane ale można je zmieniać jeśli akurat sami mamy bardziej aktualne dane.

Można zmieniać długość okresu finansowania od 1 roku do 35 lat – wiadomo, nikt na jeden rok nie weźmie kredytu hipotecznego nawet jakby bank się na to zgadzał. Ale taka symulacja może dać dobrze do myślenia.


Pokazanych jest 14 banków. Na żadnym innym portalu tylu nie ma. Na Money jest kilka, na Bankierze jest kilka, Marcin Iwuć podaje całkiem sporo bo 8 ale nigdzie indziej poza Faraon24 nie ma wszystkich 14 banków.


Faraon24 jest marką firmy Argania. O autorze wiadomo, że jest programistą i wcześniej pracował w bankach i firmach pożyczkowych.


Jak teraz wyglądają kredyty hipoteczne pod kątem cen?


Zestawienie jest dosyć unikalne, nie dość, że zupełnie różne od już różniących się od siebie wynikami liczbowymi ze znanych porównywarek to na dodatek.


Aktualne na 2020 rok zestawienie RRSO wygląda tak:


 1. Citi handlowy
  RRSO od 3,54%

 2. BNP Paribas
  RRSO od 3,7%

 3. Pekao BH (bank hipoteczny)
  RRSO od 3,8%

 4. BOŚ Bank *)
  RRSO od 4,10%

 5. Bank Pocztowy
  RRSO od 4,19%

 6. PKO BP
  RRSO od 4,21%

 7. Millennium Bank
  RRSO od 4,24%

 8. ING Bank Śląski (BŚ)
  RRSO od 4,23%

 9. Santander Bank Polska (BP)
  RRSO od 4,31%

 10. mBank
  RRSO od 4,32%

 11. BPS Bank
  RRSO od 4,38%

 12. Credit Agricole
  RRSO od 4,45%

 13. Pekao S.A.
  RRSO od 5,17%

 14. Alior Bank
  RRSO od 5,52%

(aktualne na dzień 24 styczeń 2020)

Najbardziej reklamujący się i najczęściej wybierany bank jest dopiero na szóstym a kolejny na ósmym miejscu pod względem całkowitego kosztu pokazanego w liczbie RRSO. To PKO BP i ING Bank Śląski bardzo często promowane w sieci jako te najtańsze.


„Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to wszystkie koszty związane z wzięciem kredytu w ujęciu rocznym pokazane jako procent wartości kredytu.„


Na RRSO trzeba zwracać szczególną uwagę bo powie, który bank jest lepszy od innego.


Szczegóły też trzeba poznać, warto zapytać kilka banków dokładnie o to samo bo cena przypisana do RRSO może zależeć od paru czynników.


W jednym banku klient będzie kwalifikował się do najniższego RRSO, w drugim już będzie wyższe przez wyższą marżę lub prowizję.


Korzystanie kalkulatorów Faraon24 jest proste. Doskonale sprawdzą się zarówno na komputerze jak i na komórce.


Warto śledzić ten portal jeśli ma się w perspektywie zamiar finansować nieruchomość kredytem ponieważ oszczędzić można nie tylko czas ale i kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zamiast wpłacać do banku możemy odkładać i tworzyć sobie poduszkę finansową.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maciejka9

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »