Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Krosno - informacje i atrakcje

Krosno jest niewielkim miasteczkiem w województwie Podkarpackim w południowo-wschodniej Polsce, którego urok sprawia wielkie wrażenie na wielu poznających to siedlisko ludziach.

Miasto o szczególnie interesującej oraz wieloletniej historii powiązanej z produkcją szkła. W Krośnie można zwiedzić mnóstwo zabytków świeckich jak i kultowych. Krosno od dłuższego czasu słynie z produktów szklanych. Wszystkie eksportowe wyroby produkowane są przez krośnieńskie firmy, miedzy innymi KHS Krosno S.A. Biznes hutniczy wyspecjalizował się w wytwarzaniu szkła przydatnego jak też typowych materiałów artystycznych. Niesamowitą ciekawostką dla podróżników jest dziś Centrum Dziedzictwa Szkła, w którym zobaczyć można okazałe kolekcje, jak też obejrzeć proces przygotowywania i obróbki materiałów szklanych. Nadzwyczajnymi miejscami turystycznymi w Krośnie są budynki architektury sakralnej:
- Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętej Trójcy
- Kościół i klasztor oo. Franciszkanów
- Kościół i klasztor oo. Kapucynów
Kościół Farny to budowla w stylu gotyckim, w jakiej na szczególną wzmiankę zasługuje ozdobny ołtarz główny i suto dekorowane pomieszczenia. Kościół Franciszkanów to jedna z najdawniejszych twierdz sakralnych w Krośnie, dom boży w stylu gotyckim z kamiennymi partiami i elementami średniowiecznych dzieł malarskich i ściennych. W Kościele można także zobaczyć wizerunek Matki Boskiej Murkowej, słynący z cudów. Kościół oo. Kapucynów jest to wyjątkowy budynek barokowy o przepięknej kamienistej elewacji. Obiekt sprawia imponujące wrażenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aleks

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »