Technologie » AGD - RTV

KRUPS Evidence ECO Design – nowy ekspres, który pobudza do ekologicznego działania

KRUPS Evidence ECO Design – nowy ekspres, który pobudza do ekologicznego działania
Zobacz więcej zdjęć »
KRUPS wprowadza nowy ekologiczny model ekspresu do kawy. To KRUPS Evidence ECO Design, który oprócz tego, że ma mniejszą liczbę komponentów i jest zbudowany z materiałów z recyklingu, to niemal w całości może być ponownie przetworzony.

KRUPS Evidence ECO Design to pierwszy w pełni automatyczny ekspres, który łączy w sobie doskonały smak kawy, przypominający tę od profesjonalnego baristy, z ekologicznym designem. To dzięki zastosowaniu materiałów z recyklingu produkt jest przyjazny dla środowiska. Marka z sukcesem połączyła ekologię z niezawodnością i łatwością użytkowania ekspresu. Jego kompaktowy rozmiar, a także wygoda w utrzymaniu i czyszczeniu, dzięki funkcji Auto Cleaning, są idealnym dopełnieniem tego unikalnego produktu. Dodatkowo wachlarz aż 8 różnorodnych napojów - od espresso, przez americano, po caffe latte - sprosta gustom wszystkich smakoszy. Każdy łyk kawy zrobionej w KRUPS Evidence ECO Design pobudza do bardziej świadomych, zrównoważonych wyborów, a sam ekspres staje się codziennym źródłem ekoinspiracji.

Ekspres aż w 62% zbudowany jest z materiałów z recyklingu, a 90% produktu nadaje się do ponownego przetworzenia, dlatego ekspres może z powrotem trafić do obiegu, zyskując nowe życie. Mając na uwadze redukcję wpływu na środowisko, zmniejszono też liczbę komponentów użytych w ekspresie i tak energochłonny wyświetlacz, zastąpił bardzo czuły panel czarno-biały, który zużywa mniej energii.

To nie wszystko. Marka zadbała o każdy szczegół, aby nie tylko produkt, ale także to,
w jakiej formie trafia w ręce odbiorców, było w 100 % ekologiczne. Dlatego zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej, opakowanie KRUPS Evidence ECO Design zostało ograniczone do minimum – tylko do niezbędnych elementów. Karton, w który zapakowany jest expres, powstał w 90% z recyklingu i w całości może być ponownie przetworzony, dzięki czemu zyska drugie życie. Do nadruku został użyty tylko tusz roślinny. Zrezygnowano ze styropianu na rzecz kartonowej płyty o strukturze plastra miodu. Nie znajdziemy tu także foliowych woreczków, ponieważ akcesoria zostały zapakowane w papierowe pudełka. Zarówno instrukcja, jak i manual użytkownika wyprodukowano na papierze z recyklingu. Warto dodać, że opakowanie wyróżnia certyfikat
FSC®, czyli Forest Stewardship Council. Oznacza to, że drewno użyte do jego produkcji pochodzi z lasów lub plantacji zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Ten certyfikat nie jest bez znaczenia, ponieważ marka sama zdecydowała się, że w ramach wprowadzenia produktu na rynek zasadzi swój las. Pomoże jej w tym Fundacja Las na Zawsze i miłośnicy kawy, którzy kupując KRUPS Evidence ECO Design, realnie będą mieli wpływ na te działania. Jeden sprzedany ekspres to 10 m2 lasu, który powstanie już jesienią tego roku. Łącznie marka chce zasadzić drzewami powierzchnię aż 10 000 m2 i w ten sposób zrobić coś dobrego dla naszej planety. Te działania mają jeszcze bardziej inspirować ludzi do życia
 w zrównoważony sposób.

Warto dodać, że KRUPS Evidence ECO Design powstał w zgodzie z unikalnym ekologicznym projektowaniem, stworzonym przez Groupe SEB, właściciela marki. Produkty z ich autorskim certyfikatem ECOdesign, muszą spełniać odpowiednie kryteria, aby kwalifikować się do tego znaku. Wszystko po to, aby kształtować lepsze życie konsumentów i jednocześnie szanować środowisko.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KatarzynaKA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »