Kultura, sztuka » Kultura

Kryształowe Zwierciadła 2016

W poniedziałek 6 czerwca już po raz dwudziesty pierwszy Wydawnictwo Zwierciadło uhonorowało wybitne osobowości ze świata nauki, kultury i sztuki, dla których ważne są nie tylko osiągnięcia, ale przede wszystkim humanistyczne idee, którymi się kierują.

W tym roku Kryształowe Zwierciadła dla „ludzi dialogu - tych, którzy łączą, a nie dzielą” otrzymali:
Agata Kulesza za aktorstwo najwyższej próby, które sprawia, że grane postaci stają się wiarygodne, pokazują prawdę o nas samych i budzą w nas żywe emocje;
Andrzej Stasiuk za wielkie pisarstwo skupione na małych światach, za kreowanie różnorodnych obrazów polskiej rzeczywistości odchodzącej w zapomnienie;
Pożar w Burdelu za skuteczne rozniecenie pożaru na trudnopalnym polskim gruncie, za wskrzeszenie najlepszych polskich tradycji kabaretowych, ożywionych we współczesnej stolicy
Olga Malinkiewicz za naukowe osiągnięcia, biznesowe projekty oraz życiową siłę. Za odwagę w wyborze trudnej zawodowej i życiowej drogi oraz za konsekwencję w realizowaniu założonych celów.

Nagrodę Specjalną odebrała wokalistka jazzowa Urszula Dudziak za głos, który rozbrzmiewa na całym świecie, rozsławiając przy tym dobre imię Polski. Za witalność, energię, optymizm oraz inspirowanie ludzi do działania i pozytywnego nastawienia do życia.

Po raz pierwszy Nagrodę Specjalną przyznaną przez redakcję dla instytucji, otrzymało Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce za wkład w utworzenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, uznanego za najlepsze muzeum Europy, które jest jednocześnie znakomitym przykładem idei dialogu.

Podczas uroczystego wieczoru zostały po raz dziewiąty wręczone Kryształki Zwierciadła - nagroda przyznawana przez czytelników magazynu „Zwierciadło” młodym talentom. Laureatką nagrody głównej została Joanna Reczek-Szwed. Dzięki fundacji Sztukmistrze, której przewodzi, nasz kraj jest dziś uważany za jeden z prężniej rozwijających się ośrodków nowego cyrku, zwanego też cyrkiem etycznym, bez udziału zwierząt. Fundacja ma na koncie organizację ogromnych, cieszących się międzynarodową sławą wydarzeń, takich jak odbywający się podczas wakacji w Lublinie Carnaval Sztuk-Mistrzów. Codzienna praca fundacji to przede wszystkim warsztaty z podopiecznymi, między innymi z seniorami i z dziećmi, także tymi z rejonów o utrudnionym dostępie do kultury.

Galę uświetniły dwa wyjątkowe koncerty muzyczne. Na początku zagrała Młoda Polska Filharmonia pod batutą Adama Klocka. Po rozdaniu nagród w imprezowy nastrój wprowadził gości Dawid Podsiadło.

Na tak wspaniałym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Cisowianki Perlage, której musowanie idealnie orzeźwiało gości podczas tego pełnego pozytywnych emocji wieczoru.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Polskie Zdroje

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »