Dom » Ogrody

Kryteria wyboru podgrzewacza wody

Zakup podgrzewacza wody to inwestycja o charakterze długoterminowym. Ponieważ takie urządzenie ma być użytkowane przez co najmniej kilka lat, trzeba się dobrze zastanowić nad jego wyborem.

Pod uwagę przy tej sposobności należy wziąć rozmaite czynniki – zawsze kierując się własnymi potrzebami oraz możliwościami.

Model elektryczny czy gazowy?

Najczęstszym dylematem spotykanym przy zakupie podgrzewacza wody jest to czy ma to być model elektryczny, czy też gazowy. Niekiedy nie są spełnione odpowiednie wymogi pozwalające na zainstalowanie urządzenia gazowego, w związku z czym jedyną opcją jaka pozostaje jest urządzenie elektryczne. Ten sposób przygotowywania ciepłej wody użytkowej ma swoje plusy i minusy. Największym jego mankamentem są wysokie koszty eksploatacji wynikające z takich, a nie innych cen energii elektrycznej – co do tego, że są one wysokie nie trzeba przekonywać nikogo, każdy przecież dostaje rachunki za prąd i widzi doskonale, że na przestrzeni ostatnich paru lat towar ten bardzo mocno zdrożał. Z drugiej zaś strony osoby ceniące sobie wygodę będą zadowolone z tego typu podgrzewaczy. Po pierwsze – koszty instalacyjne są bardzo niskie, a po drugie – nie są potrzebne pozwolenia uprawniające do podłączenia urządzenia do sieci (bądź odłączenia go od niej). Po trzecie natomiast – konserwacja opisywanego sprzętu nie jest ani skomplikowana, ani droga.

Podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy?

Kolejną rzeczą wymagającą rozpatrzenia jest rodzaj podgrzewacza. Tutaj wybierać można pomiędzy modelami przepływowymi a pojemnościowymi. Jeżeli ktoś ma dużą rodzinę i w jego domu znajduje się wiele punktów poboru wody, wówczas najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydają się podgrzewacze pojemnościowe. Składają się one m. in. ze zbiorników o określonej pojemności (należy ten parametr dopasować do indywidualnych potrzeb), w których gromadzona jest woda. Braki uzupełniane są na bieżąco. Urządzenie posiada funkcje umożliwiające utrzymanie temperatury wody na stałym poziomie, w związku z czym po odkręceniu kranu od razu leci z niego ciepła woda. Inaczej natomiast działają podgrzewacze przepływowe. Tego typu urządzenia włączają się wtedy, gdy odkręcony zostaje kran. Wyłączają się po jego zakręceniu. Energię niezbędną do ogrzania wody pobierają w ściśle określonych ilościach – w takich w jakich jest ona nieodzowna od odkręcenia do zakręcenia kranu. Podgrzewacze pojemnościowe odznaczają się zwykle większą mocą, to też nadają się do obsługi paru punktów poboru wody jednocześnie. Podgrzewacze przepływowe sprawdzają się przy pojedynczych punktach poboru wody.

Autor: PanMajster.pl - elektryczne podgrzewaczeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zypolek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 79307 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )