Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Krytyczny koneser, czyli jak rozpoznać osobowość po smaku?

Smakołyki – czy to słodkie, czy kwaśne – nie bez powodu przyciągają określonych konsumentów. O wyborze decydują nie tylko preferencje kubków smakowych, ale i osobowość.

Tym, którzy przekraczają swoje granice i mierzą wysoko, Perfetti Van Melle proponuje różne rodzaje słodyczy, w tym linię zaskakujących kwaśnych produktów Chupa Chups Sour Infernals, a także nowość – gumy do żucia Mentos Sour.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguZnane porzekadło mówi, że o gustach podobno się nie dyskutuje. Jak pokazują badania dr Alana Hirscha, warto jednak o nich porozmawiać, szczególnie jeśli chodzi o… nasze podniebienie! Badacz dowodzi, że preferowane smaki mogą nam wiele powiedzieć o charakterze drugiej osoby. Kilkadziesiąt osób biorących udział w eksperymencie poproszono o wypełnienie testów, w których m.in. zapytano ich o preferencje smakowe. Na tej podstawie pogrupowano odpowiedzi, przyporządkowując je do pięciu podstawowych smaków i przypisano im konkretne cechy charakteru wskazywane w innych etapach badania.

Okazało się, że osoby, które wybierają słodkie przysmaki są zadowolone z życia i pełne optymizmu, a także bezinteresowne. Po pikantne potrawy sięgają ludzie lubiący ryzyko, gorzkie preferują osoby o trudnym charakterze, z kolei słone wybiorą ci, którzy lubią rywalizować. Fanom kwaśnych smaków naukowiec przypisał natomiast ambicję, wysokie oczekiwania i chęć przekraczania granic, a także zapowiadał, że osoby te osiągną wielki sukces w życiu.

Perfetti Van Melle proponuje szeroką gamę przysmaków dla każdej osobowości zarówno miłośnicy słodyczy, jak też kwaśnych smaków, znajdą w niej coś dla siebie. Wśród naszych odbiorców są najmłodsi i dorośli preferujący tradycyjne słodkości, jak i nastoletni konsumenci, którzy chętniej sięgają po niestandardowe propozycje z naszego portfolio – mówi Michał Bonecki, Consumer Marketing Manager Perfetti Van Melle Polska. Dla tych, którzy lubią przekraczać granice, producent przygotował zaskakujące smaki: – To właśnie nastoletnim testerom oryginalnych połączeń proponujemy lizaki, żelki, gumy oraz cukierki do żucia z linii Chupa Chups Sour Infernals, której wyróżnikiem jest charakterystyczna intensywnie kwaśna nuta.  Konsumenci  mają do wyboru – w zależności od produktu - orzeźwiające kombinacje smaków spośród: coli, jabłka, wiśni, cytryny i truskawki.  Przygotowaliśmy również letnią nowość od Mentos – gumę do żucia Sour Strawberry, dostępną w tradycyjnej rolce i nowej kieszonkowej butelce z wyjątkową grafiką – dodaje Michał Bonecki.

Teoria dr Hirscha to ciekawy punkt wyjścia do obserwacji naszych nawyków. A Ty po jakie smaki sięgasz najchętniej? Czy trafnie opisują one Twoją osobowość? Sprawdź!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Dziubińska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »