Dom » Architektura

"Krytyka Architektury" o projektowaniu ekologicznym

"Krytyka Architektury" o projektowaniu ekologicznym
Zobacz więcej zdjęć »
Od 10 lutego 2011 r pod adresem internetowym www.krytyka-architektury.info można pobrać drugi numer cyfrowego magazynu architektonicznego pt. "Krytyka Architektury". Kwartalnik dostępny jest również w wersji wydruku na życzenie na specjalne zamówienie czytelników.

Tematem przewodnim drugiego numeru „Krytyki Architektury" jest Zielona Architektura. Teksty zebrane w magazynie próbują, na podstawie analizy obiektów oraz analiz teoretycznych, odpowiedzieć na pytanie, czym jest „architektura ekologiczna" i jaki ma wpływ na metody projektowe?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


"Uznaliśmy, że najlepszym sposobem na doprecyzowanie tego terminu i ocenę wyników pracy architektów są systemy wielokryterialne. Dlatego osią tego numeru „Krytyki Architektury" uczyniliśmy właśnie analizę polskich obiektów certyfikowanych ekologicznie według międzynarodowych metod. Znajdziecie tu Państwo także trochę informacji o aktualnych trendach w architekturze ekologicznej, a także fragment klasycznego eseju autorstwa Sima van der Ryna - zapowiadającego naszą książkę pt. „Teorie i manifesty architektury współczesnej" - mówi redaktor naczelny magazynu Krzysztof Sołoducha.

Dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego czytelnicy, którym nie wystarcza forma elektroniczna, mogą zakupić w księgarni portalu Sztuka-Architektury.pl także wersję print przygotowaną w technologii druku cyfrowego.

Najnowszy numer e-magazynu „Krytyka Architektury” można pobrać pod adresem: www.krytyka-architektury.info. Kolejny numer magazynu ukaże się na przełomie kwietnia i maja 2011 roku i będzie poświęcony Architekturze Komputacyjnej.

Pierwszy numer e-magazynu „Krytyka Architektury" ukazał się w połowie 2010 roku. Pobrało go z sieci prawie 2800 czytelników.

Wydawcą e-kwartalnika „Krytyka Architektury" jest wortal Sztuka-Architektury.pl, który jest jednym z największych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji wystawy laureatów nagrody Pritkzera - architektonicznego Nobla. Wortal jest także wydawcą e-magazynu architektonicznego pt. Krytyka Architektury. Oprócz prezentacji aktualności z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest - Festiwal Filmów o Architekturze", „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo" czy „Polska Architektura XXL" - doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sztuka Architektury
http://Sztuka-Architektury.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »