Kultura, sztuka » Kultura

Książkowe hity w salonikach Kolportera

Ponad 400 tysięcy książek sprzedano w 2019 r. w salonikach Kolportera. Bestsellerem roku okazały się „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk.

W 2019, podobnie jak w poprzednim roku, największym powodzeniem w salonikach Kolportera cieszyły się książki z najbardziej bestsellerowego nurtu literatury kobiecej i sensacyjnej, takich autorów, jak Stephen King, Danielle Steel, Małgorzata Gutowska - Adamczyk, Agatha Christi, Olga Rudnicka, Jo Nesbo, Katarzyna Bonda, Marta Zaborowska, Nora Roberts, Diana Palmer, Magdalena Witkiewicz.

 

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyły się, tak jak w 2018 r., książki eksponowane w tzw. „książkomatach”. To specjalne, kartonowe ekspozytory z zestawem 30 tytułów wydawnictwa Edipresse Polska.

– W 2019 roku zrealizowaliśmy wiele akcji promocyjnych – zarówno dla całych kolekcji, jak i poszczególnych tytułów. Współpracowaliśmy w tym zakresie ściśle z wydawcami, m.in. Ringier Axel Springer Polska i Edipresse Polska. Ta aktywność przynosi efekty – książki są obecnie w salonikach liczącą się kategorią. Widać również wyraźnie, że klienci przyzwyczaili się do ich obecności w naszych punktach sprzedaży, dopytują o kolejne tomy kolekcji czy ciekawsze bestsellery. Staramy się tak budować naszą ofertę, aby mieć w sprzedaży wszystkie kategorie książek – mówi Urszula Jurkowska, menadżer odpowiedzialny w Kolporterze za kategorię „książka”. – Ubiegły rok był wyjątkowy z uwagi na Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. Natychmiast znalazło to swoje odzwierciedlenie w sprzedaży – bestsellerem roku w salonikach okazały się „Księgi Jakubowe”, na piątym miejscu znaleźli się natomiast „Bieguni” – dodaje.

Top 10 książek w salonikach Kolportera w 2019 r.

 

1.       Olga Tokarczuk, „KSIĘGI JAKUBOWE”

2.       Blanka Lipińska, „KOLEJNE 365 DNI”

3.       Heather Morris, „TATUAŻYSTA Z AUSCHWITZ”

4.       Remigiusz Mróz, „LISTY ZZA GROBU”

5.       Olga Tokarczuk, „BIEGUNI”

6.       Laila Shukri, „PERSKA ZMYSŁOWOŚĆ”

7.       Marcin Margielewski, „BYŁAM ARABSKĄ STEWARDESĄ”

8.       Remigiusz Mróz, „ZAGINIĘCIE”

9.       Katarzyna Grochola, „ZRANIĆ MARIONETKĘ”

10.    Camilla Lackberg, „ZŁOTA KLATKA”Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe - Kolporter

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »