Firma » Tax

Księgowy czy biuro rachunkowe?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami. Najmniej przyjemnymi są z pewnością rozliczenia podatkowe, tworzenie sprawozdań i wszystko, co wiąże się z księgowością.

Osoby, które są właścicielami bardzo małych firm często decydują się na samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie z urzędami skarbowymi itp. Jednak, im firma większa tym częściej korzysta się z usług księgowych czy też biur rachunkowych.

Jeżeli prowadzimy niewielką firmę i uznamy, że potrzebny jest nam księgowy Kraków będzie idealnym miejscem na znalezienie takiego specjalisty. W dużych miastach jest po prostu większa konkurencja, więc będzie można wybrać najlepszego księgowego, który jednocześnie nie zażąda zbyt dużego wynagrodzenia. Dobrym pomysłem będzie zapytanie znajomych o opinię na temat księgowych. Być może korzystają regularnie z usług takiej osoby i mogą nam polecić naprawdę dobrego i sprawdzonego specjalistę. W trakcie poszukiwań i rozmów z potencjalnymi księgowymi może się okazać, że firma, którą prowadzimy, jest na tyle duża, że jeden księgowy nie będzie w stanie zająć się wszystkim, co jest do wykonania. W takim przypadku warto zastanowić się nad wizytą w biurze rachunkowym, które może zapewnić kompleksową obsługę księgową.

Jeżeli uznamy, że potrzebne nam będzie profesjonalne biuro rachunkowe Kraków (http://www.hascon.pl/) z pewnością umożliwi szybkie jego znalezienie.  Najłatwiej poszukiwania zacząć od przejrzenia stron internetowych, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale też cenniki różnych biur. Dzięki temu bez większych problemów będziemy mogli porównać ich oferty i wybrać taką, którą uznamy za najbardziej atrakcyjną. Kiedy już wybierzemy biuro rachunkowe w Krakowie wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie, aby omówić szczegóły i przedstawić swoje oczekiwania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (7)

 • avatar
  mala 2017-06-25 21:37:11

  Już się umówiłam, ale najpierw skorzystałam z ich czatu, bo był na stronie, to taką najbardziej interesującą mnie sprawę tam mi pani wyjaśniła. Zobaczymy co wyjdZie w poniedziałek na rozmowie, ale jestem pozytywnie nastawiona, bo w tej rozmowie na czacie podeszli bardzo na poziomie. :)

 • avatar
  stillalice 2017-06-21 12:16:17

  Nawet kilka ;) Zerknij na mapie na stronie taxcare.pl bo są i w Gdańsku i w Gdyni, nie wiem, dokąd masz bliżej.

 • avatar
  mala 2017-06-17 14:52:07

  A mają siedzibę jakoś w okolicy trójmiasta? Bo bym poszła na rozmowę, dowiedziała się co i jak a reszta on line.

 • avatar
  stillalice 2017-05-25 21:14:58

  Nie wiem czy każde biuro ma ubezpieczenie. Warto to sprawdzić przed podpisaniem umowy. Mnie od niedawna rozlicza tax care i oni mają OC, więc ewentualnych błędów się nie obawiam. Z jakiego jesteś miasta? Może też się do nich zgłoś, ja jestem zadowolona z obsługi. No i ceny mają bardzo konkurencyjne.

 • avatar
  mala 2017-05-23 22:16:39

  Ja jestem na etapie zakładania firmy i powoli rozglądam się za biurem rachunkowym. Wydaje mi się, że księgowa w razie jakiegoś błędu nie jest w stanie ponieść konsekwencji, a biura rachunkowe przecież są normalnie ubezpieczone od tego. Chyba się nie mylę?

 • avatar
  Kaweccy 2017-04-10 11:49:39

  Jeśli prowadzisz własną firmę, nie znasz się na księgowości, nie zatrudniasz księgowej, nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć współpracę z biurem rachunkowym. Dla wielu podatników otwierających własny interes, kwestie księgowe często przyprawiają ich o bóle głowy. Sumienne i terminowe rozliczanie się z podatków odgrywa jednak kluczową rolę i rzutuje na aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa. Księgowość jest fundamentem każdej firmy. Prowadzenie księgowości to przede wszystkim prawidłowe rozliczenia podatkowe oraz stałe monitorowanie finansów przedsiębiorstwa. Bez odpowiednich rozliczeń, przedsiębiorstwo jest narażone na konsekwencje finansowe i ponadprogramowe wydatki, które mogą nie tylko uszczuplić stan pieniędzy w kasie ale i negatywnie wpłynąć na reputację firmy.

  Nasze Biuro Rachunkowe KAWECCY s.c. z siedzibą w Będzinie pomaga firmom rozwiązać te skomplikowane problemy.

  Kaweccy s.c.
  42-500 Będzin
  woj. śląskie
  tel. 509 050 305, 505 100 668.
  www.kaweccygroup.pl

 • avatar
  panroman 2016-04-07 14:17:38

  Ja zdecydowanie jestem za biurami rachunkowymi, może dlatego, że sam korzystam z takiego i na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Osobom i firmom z Lublina mogę więc z czystym sumieniem polecić www.prawoipodatki.com :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »