Dom » Budownictwo

Kształtki Megapress S XL w kilka sekund łączą rury stalowe o średnicy do 4″

Kształtki Megapress S XL w kilka sekund łączą rury stalowe o średnicy do 4″
Zobacz więcej zdjęć »
System Megapress umożliwiał do tej pory zaprasowywanie grubościennych rur stalowych o średnicy od ⅜ do 2″. Dzięki złączkom XL rozwiązanie to nadaje się również do dużych instalacji. W tym celu Viega stworzyła Pressgun-Press Booster. Pozwala on łatwo zaprasowywać elementy o średnicach 2½, 3 i 4″.

Instalacje z grubościennych rur stalowych zgodnych z normą PN-EN 10255, PN-EN 10220/10216-1 i PN-EN 10220/10217-1 są nadal często spawane lub niekiedy łączone za pomocą kształtek gwintowanych lub złączek rurowych. Dzięki firmie Viega również tutaj upowszechnia się jednak nowoczesna technika zaprasowywania na zimno. Wprowadzony przez firmę Viega system Megapress pozwolił na łatwe zaprasowywanie grubościennych rur stalowych o szorstkiej powierzchni i średnicy do 2. Dzięki rozszerzeniu oferty o złączki XL technologia ta jest teraz dostępna również dla średnic 2 ½, 3 i 4. W kilka sekund możemy wykonać bezpieczne, niezawodne i szczelne połączenie, które natychmiast uzyskuje pełną obciążalność, bez używania otwartego ognia i ryzyka pożaru.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Zaprasowanie: nawet 80% szybciej od spawania

 Złączki Megapress S XL zaprasowuje się za pomocą stworzonego specjalnie dla tego systemu wzmacniacza siły zaprasowania o nazwie Press Booster. Może on być stosowany ze wszystkimi maszynami zaciskowymi Viega od modelu Typ- 2 do Pressgun 5. W zależności od średnicy, oszczędność czasu w porównaniu ze spawaniem wynosi nawet 80%.  

 

Dzięki niewielkiej masie, paskowi na ramię oraz ergonomicznemu uchwytowi obsługa Pressgun-Press Booster jest prosta, wygodna i bezpieczna. Zdecydowanie ułatwia on również układanie instalacji o średnicy do 4 podczas pracy na większej wysokości i w trudno dostępnych miejscach.

 

 

Szeroki wybór produktów z SC-Contur

 Złączki Megapress S XL są produkowane ze stali z powłoką cynkowo-niklową. Element uszczelniający jest wykonany z FKM i przeznaczony do temperatur do 140°C. Szeroki wybór muf, łuków, przejść, redukcji, trójników i kołnierzy zapewnia optymalne rozwiązanie do niemal każdej instalacji.  

 

Nowe złączki Megapress S XL, podobnie jak wszystkie kształtki zaprasowywane Viega posiadają specjalny profil SC-Contur. Dzięki niemu niezaprasowane przez nieuwagę połączenia są natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po zaprasowaniu złączka pozostaje trwale szczelna.

 

Już w momencie wprowadzenia na rynek złączki Megapress S XL posiadają ważne dopuszczenia: dopuszczenie VdS do instalacji tryskaczowych, certyfikat TÜV do instalacji sprężonego powietrza i instalacji grzewczych oraz dopuszczenia DNV/GL, LR i RINA do instalacji okrętowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »