Technologie » AGD - RTV

Kuchenne aktywności, czyli co robimy w kuchni oprócz gotowania Prezentujemy wyniki najnowszego rapor

Kuchenne aktywności, czyli co robimy w kuchni oprócz gotowania Prezentujemy wyniki najnowszego rapor
Zobacz więcej zdjęć »
Kuchnia przede wszystkim kojarzy się nam z gotowaniem i spożywaniem posiłków. Pomieszczenie to daje nam jednak znacznie więcej możliwości. Co zatem oprócz tych popularnych czynności, robią w kuchni Polacy?

Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać marka Hotpoint, producent sprzętów AGD. Oto jakie wnioski płyną z jej najnowszego raportu[1].

 

Kuchenne aktywności

W kuchni dominują czynności związane z jej naturą, czyli gotowanie (88%), jedzenie (85%) czy picie kawy (73%). Co ciekawe, jest to przestrzeń, w której lubimy rozmawiać. Telefoniczne pogawędki prowadzi w niej 75% badanych, a rozmowy na żywo ze znajomymi aż 58% ankietowanych. Świadczy to o towarzyskim charakterze tego miejsca. Nieco mniej popularne są inne codzienne czynności, takie jak: słuchanie radia, czytanie gazety – chociaż nadal ok. połowa ankietowych wykonuje je w kuchni. Natomiast co piąty Polak czyta w niej książki. W miejscu tym, spędzamy też czas z dziećmi – 17% badanych obrabia lekcje właśnie przy kuchennym stole.  Raport potwierdza też, że kobiety wykonują w kuchni więcej aktywności niż mężczyźni.Obecność dzieci w kuchni – w czym pomagają rodzicom?

Kuchnia to miejsce, w którym dosyć często towarzyszą nam dzieci. Czy zatem rodzice mogą liczyć na ich pomoc w kuchennych czynnościach? 23% ankietowanych deklaruje: „tak, często”, natomiast jedna trzecia, odpowiada że „od czasu do czasu”. Prawie co trzeci rodzic może liczyć na sporadyczną pomoc swoich pociech przy kuchennych aktywnościach.

Jak pokazują wyniki raportu, dzieci wspierają rodziców w większości typowych czynności kuchennych, jak sprzątanie po posiłkach (76%) czy przygotowywanie ich (63%). Panująca moda na gotowanie ogarnęła też dzieci, które pomagają w tej czynności swoim rodzicom (45%). Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała także angażowanie się dzieci w pieczenie ciast.

 

Ze względu na obecność naszych dzieci w kuchni powinniśmy wybierać taki sprzęt AGD, który zapewni im bezpieczeństwo, jednocześnie nie pozbawiając ich frajdy ze spędzania wspólnego czasu podczas gotowania czy pieczenia. Dlatego, jedną z niemal niezbędnych obecnie funkcji jest blokada uruchomienia np. płyty grzewczej czy zmywarki. Przykładem „bezpiecznego” sprzętu może być też piekarnik z linii Luce marki Hotpoint, którego szyba nie nagrzewa się podczas pieczenia. Oczywiście sprzęt posiada również blokadę, uniemożliwiającą otwarcie drzwiczek w trakcie jego pracy. Dzięki temu możemy być spokojni – nasze dziecko, krzątające się po kuchni i zaglądające w każdy jej zakamarek, jest bezpieczne.

 [1] Ogólnopolskie badanie ilościowe realizowane techniką CAWI - przeprowadzone wśród  członków społeczności badawczej Zymetrii. Realizacja badania: 04.02.2016 – 07.02.2016 r. Polacy w wieku 25-50 lat, N=370Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »