Dom » Wnętrza

Kuchnia gotowa na lockdown

Kuchnia gotowa na lockdown
Zobacz więcej zdjęć »
Minął już ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa nasz świat zmienił się nie do poznania. Dużo czasu musieliśmy i wciąż musimy spędzać w domu, a to uzmysłowiło nam, jak ważną rolę odgrywa kuchnia.

Nawet przed pandemią kuchnia była kluczowym miejscem w na­szych domach, a co dopiero w czasie lockdownu. Wtedy bowiem, chcąc zmniejszyć potencjalne ryzyko zaka­żenia się koronawirusem i zapewnić sobie żywność na wypadek zachoro­wania czy kwarantanny, zaczęliśmy gromadzić zapasy produktów o dłu­giej przydatności do spożycia: mąki, makarony, kasze, ryż oraz jedzenie w puszkach i słoikach. Niestety, nie każda kuchnia przeszła ten bojowy test pozytywnie - w wielu przypad­kach okazało się, że nasze szafki nie są gotowe na przyjęcie znacznie zwiększonego zaopatrzenia.

Teraz, kiedy jesteśmy dużo mą­drzejsi w tej kwestii, warto zastano­wić się, jak uniknąć takich proble­mów w przyszłości? I tu z pomocą mogą nam przyjść rozwiązania szwaj­carskiej firmy Peka, która oferuje systemy ułatwiające i optymalizujące przechowywanie żywności oraz ku­chennych akcesoriów.

Trudno sobie wyobrazić wygod­niejszą i bardziej pojemną spiżarnię niż wysokie cargo DISPENSA - wy­suw na specjalnych prowadznicach, którego obciążenie wytrzymuje aż 100 kg załadunku! Budowa koszy­ków zapewnia znakomitą widocz­ność zgromadzonych produktów, zwłaszcza że wysokość ich umiej­scowienia daje się regulować we­dle potrzeb. Dzięki temu można umieścić tam zarówno wysokie bu­telki, jak też mniejsze opakowania czy torebki z przyprawami. Cargo posiada system hamo­wania przy zamykaniu, co pozwala uniknąć hałasu i poprawia komfort użytkowania. Dodatkowo można je doposażyć w hamulec działający podczas otwierania albo skorzystać z wersji ekskluzywnej, czyli opcji elektrycznego otwierania szafki za pomocą dotyku. To idealny patent w przypadku, kiedy marzymyo kuchni bezuchwytowej.

Jeśli mamy do zagodpodarowa­nia większą przestrzeń i możemy sobie pozwolić na cargo o szeroko­ści 60 cm, warto przyjrzeć się sys­temowi TANDEM. Idealnie kom­ponuje się on z lodówką i wówczas wszelkie pożywienie - świeże oraz suche - znajduje się pod ręką w jed­nym miejscu. System ten umożliwia umieszczenie produktów zarówno na drzwiach, jak i półkach wewnętrz­nych, które udźwigną aż 85 kg! W momencie otwierania tylne półki wysuwają się do przodu i łatwo się­gnąć nawet w najgłębsze zakamarki tej wyjątkowej spiżarni.

Dla komfortowego użytkowania kuchni, trzeba też przewidzieć wy­godne wysuwy na garnki, urządze­nia oraz różne akcesoria w dolnej części zabudowy. Na szczególną uwagę zasługują systemy Peka dedykowane do trudnych miejsc, takich jak narożniki zabudowy meblowej.

Więcej informacji na stronie: https://peka.pl/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »