Technologie » AGD - RTV

Kuchnia to idea, miejsce otwarte na różnorodność – Marc Thorpe

Kuchnia to idea, miejsce otwarte na różnorodność – Marc Thorpe
Zobacz więcej zdjęć »
Co  łączy okap blatowy Franke Mythos i nowojorskiego architekta Marca Thorpe?  Kreatywne myślenie i odwaga w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne i są także znakiem rozpoznawczym niezwykłego projektanta przestrzeni oraz przedmiotów.

Marc zazwyczaj pracuje od wczesnych godzin porannych, gdyż cisza i spokój pozwalają mu robić notatki, myśleć i rozwijać własne pomysły, które zmienia w przedmioty kultowe. Dla tego artysty tworzenie i projektowanie polega przede wszystkim na dostrzeganiu nowych relacji, które integrują, pozornie niezwiązane z sobą elementy.

W nowojorskim studio - Marc Thorpe Design, dominują dwie zasady: eksperymentowanie
i wszechstronność. Tworzenie elementów wystroju wnętrz i projektów architektonicznych przeplata się z różnorodnymi dyscyplinami nauki, przy stałym udziale mediów cyfrowych i innowacyjnego projektowania graficznego, wielo-wymiarowych wizualizacji.

Relacje pomiędzy rzeczami a ich użytkownikami są przedmiotem wnikliwej analizy zarówno Marca, jak i zespołu ekspertów z jego pracowni. Aby dostrzec i docenić te starania wystarczy uważnie przyjrzeć się fotelowi Husk, którego niezwykle fantazyjny projekt jest efektem obserwacji pola kukurydzy w północnych Włoszech. Zainspirowany przez prostą, ale nietuzinkową formę każdej pojedynczej kolby, a zwłaszcza liści, które ją otaczają, Marc zaprojektował fotel Husk. Z prostego, praktycznego przedmiotu stworzył mebel-dekorację i ikonę współczesnego wzornictwa, rozpoznawalną na całym świecie.

Studio projektowe Marca jest przestrzenią kreatywną, w której architekci, humaniści i technokraci tworzą nieformalną zbiorowość wspólnie pracującą nad interdyscyplinarnymi projektami. Jak podkreśla sam projektant: „Wierzymy w holistyczne podejście do projektowania, które angażuje społeczne komponenty przestrzeni i formy.”

Współpraca z artystami cyfrowymi, interaktywnymi projektantami, inżynierami dźwięku i oświetlenia oraz ekspertami social media zwiększa różnorodność projektów i wiedzę o wyzwaniach codzienności. Dzięki takiemu podejściu Marc, jako jeden z nielicznych amerykańskich architektów pracuje zarówno dla europejskich marek, jak Moroso czy Casamania oraz globalnych przedsiębiorstw jak Coca-Cola, Mercedes Benz, Stella Artois czy L'Oréal.

Marc Thorpe, jak nikt inny docenia interdyscyplinarność i otwartość na zmiany. Swój prywatny apartament w Nowym Jorku wyposażył w urządzenia kuchenne Franke i został w tym roku globalnym ambasadorem marki. Kuchnia Marca, wyposażona w urządzenia Franke jest kreatywną strefą kulinarną, otwartą na salon i pulsującą w rytmie Nowego Jorku.

Najnowsze linie urządzeń kuchennych Franke, spójne wzorniczo dla tak różnych urządzeń jak zlewozmywak, płyta grzewcza, okap i piekarnik pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni, która jest znacznie więcej niż miejscem do gotowania – jest strefą otwartą, rodzinną i intymną jednocześnie, towarzyską i indywidualną zarazem.

 

 

 

 

---------------

Projekt Franke New York

Gotowość do zmian i kreatywne otwarcie na różnorodność wpisane jest w DNA niektórych osób, przedsiębiorstw i miejsc. W ramach projektu Make it Wonderful trzech niezwykle zdolnych projektantów, zostało ambasadorami marki Franke.  Oryginalne pomysły i odwaga w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, są także znakiem rozpoznawczym projektów przedmiotów, wnętrz oraz budynków realizowanych przez: Drora Benshetritta, Jeffrey Goodmana
i Marca Thope. Każdy z nich swój apartament w Nowym Jorku wyposażył w urządzenia kuchenne Franke i opowiada swoją historię sukcesu. Nowy Jork jest dla projektantów tym, czym kuchnia dla Franke – to idea, nie tylko samo miejsce.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Estoria

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »