Firma » Finanse

Kuehne+Nagel notuje wyższy zysk w trzecim kwartale 2020 roku

Kuehne+Nagel notuje wyższy zysk w trzecim kwartale 2020 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Grupa Kuehne+Nagel w trzecim kwartale 2020 roku, po pierwszym półroczu trwania pandemii koronawirusa, zanotowała zysk. Po uwzględnieniu różnic w kursach walut kursowych, firma znacząco poprawiła efektywność operacyjną.

Po pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku, obrót netto wyniósł 14,8 mld CHF, a EBIT 790 mln CHF. W tym czasie wahania kursów walut miały negatywny wpływ zarówno na obroty netto (-5,7%), jak i EBIT (-5,9%). Wolne przepływy pieniężne wzrosły o 31,4%.

Firma Kuehne+Nagel jest przygotowana do dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19, zestawów testowych i innych materiałów wspierających walkę z pandemią. Podstawę dystrybucyjną stanowi multimodalna sieć dostosowana do obsługi branży farmaceutycznej i medycznej, zawierająca ponad 230 certyfikowanych oddziałów na całym świecie. Pierwsze kontrakty związane z produkcją szczepionki przeciw COVID-19 zostały podpisane przez dywizję logistyki kontraktowej. Rozpoczęcie dystrybucji szczepionki za pośrednictwem transportu lotniczego i drogowego ma rozpocząć się w 2021 roku (pod warunkiem zatwierdzenia produktu). Obecnie szacuje się, że na całym świecie może być potrzebnych od 11 do 15 miliardów* dawek szczepionek (Seabury Consulting Capacity Tracking Database - wrzesień 2020). 

Logistyka morska

W Q3 2020 roku wyniki dywizji morskiej odzwierciedlały pozytywne odwrócenie trendu z H1 2020. Poprawa spowodowana jest zwiększonym popytem na usługi morskie klientów z sektora MŚP oraz wzrostem importu z Azji do Europy i Ameryki Północnej.  

Wolumen przetransportowanych kontenerów wzrósł o 10,4% do 1,2 mln TEU w porównaniu do Q2. Obrót netto jednostki wyniósł prawie 1,8 miliarda CHF, a EBIT poprawił się o 12,3% rok do roku – do 137 milionów CHF. Współczynnik konwersji osiągnął 36,2%.  

Logistyka lotnicza

Poprawa warunków rynkowych w Q3 2020 r., w tym w sektorze automotive i towarów łatwo psujących się, doprowadziła do większego niż zwykle sezonowego wzrostu wolumenów w logistyce lotniczej w porównaniu z drugim kwartałem. Wolumen przewozów lotniczych osiągnął wartość 354 000 ton i był o 12,8% niższy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Obroty netto wzrosły o 8,7% do 1,2 mld CHF, a EBIT o 89,9% do 169 mln CHF. Obejmuje to jednorazowy wpływ pieniężny w wysokości 63 mln CHF netto w związku z wcześniejszym rozliczeniem warunkowej zapłaty przejęcia z 2018 r.  

We wrześniu 2020 r. dywizja lotnicza otworzyła nowe centra farmaceutyczne w Brukseli i Johannesburgu z bezpośrednim dostępem z płyt lotniskowych do asfaltowych dróg publicznych. Przyspieszona obsługa towarów i gwarancja integralności produktu zapewni klientom wartość dodaną, szczególnie w przypadku dystrybucji szczepionek wrażliwych na temperaturę.  

Logistyka drogowa

Obrót netto dywizji drogowej w trzecim kwartale oraz EBIT spadły analogicznie o 796 mln CHF i o 12 mln CHF. Utrzymujący się bardzo słaby popyt na logistykę targów i eventów miał istotny negatywny wpływ na wynik.  

Kuehne+Nagel wraz ze swoimi klientami przygotowuje się do nowych warunków odpraw celnych między Wielką Brytanią i Unią Europejską za pośrednictwem rozwiązania cyfroweg.

Logistyka kontraktowa

Obrót netto w Q3 wyniósł 1,2 miliarda CHF, a EBIT 53 miliony CHF. EBIT, skorygowany o dochody nadzwyczajne w trzecim kwartale 2019 i 2020 ze sprzedaży nieruchomości w wysokości odpowiednio 21 mln CHF i 4 mln CHF, wzrósł o 44%.  

Dywizja logistyki kontraktowej nadal rozwija się w e-commerce. Sektor ten jest motorem znacznej części nowych zysków. Przykładowo, Kuehne+Nagel Szwecja będzie obsługiwało nowe centrum dystrybucyjne dla firmy Amazon.

Więcej informacji w newsroom Kuehne+Nagel.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »