Gospodarka » Przemysł

Kuehne + Nagel rozszerza swoją działalność w branży motoryzacyjnej

Kuehne + Nagel  rozszerza swoją działalność  w branży motoryzacyjnej
Zobacz więcej zdjęć »
Od 1 listopada 2015 r. Kuehne + Nagel będzie świadczyć szeroką gamę usług logistycznych dla działu części zamiennych Grupy BMW.

Kuehne + Nagel  będzie wspierało  Grupę BMW przy wdrożeniu nowej struktury logistycznej dla dystrybucji części zamiennych w Głównym Centrum Dystrybucji (CDC) w Bawarii: skąd odbywa się dystrybucja do regionalnych centrów dystrybucyjnych, które z kolei organizują dostawę do lokalnych autoryzowanych dealerów BMW w poszczególnych krajach.

W listopadzie Kuehne + Nagel przejmie operacje w trzech lokalizacjach centralnych w Dolnej Bawarii. Oprócz działań związanych z odbieraniem towarów, Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za magazynowanie, kompletację i wyjścia towarów.

Od wielu lat Kuehne + Nagel jest silnym partnerem logistycznym dla rynku motoryzacyjnego. Kontrakt z Grupą BMW potwierdza wszechstronną wiedzę ekspercką zwłaszcza w obszarze złożonego rynku części zamiennych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju współpracy z Grupą BMW.” – mówi Jens Wollesen, Członek Zarządu Kuehne + Nagel odpowiedzialny za dział logistyki kontraktowej.

Od logistyki produkcji, poprzez dostawy na czas (just-in-time,
just-in-sequence) do logistyki opon, zwrotów i części zamiennych, zakres usług Kuehne + Nagel będzie obejmował cały cykl życia pojazdu.

Ponad 3000 pracowników Kuehne + Nagel w Niemczech jest zaangażowanych w projekty dla sektora motoryzacyjnego.

 

O Kuehne + Nagel

Grupa Kuehne + Nagel zatrudnia ponad 66 000 pracowników w ponad 1000 lokalizacjach i w ponad 100 krajach, dzięki czemu jest jednym z wiodących przedsiębiorstw logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z frachtem morskim, lotniczym, logistyką kontraktową, a także działalności lądowej, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. Więcej informacji na stronie: http://www.kuehne-nagel.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »