Firma » Biznes

Kuehne+Nagel wraz z Partnerami wspierają realizację wspólnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój

Kuehne+Nagel wraz z Partnerami wspierają realizację wspólnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój
Zobacz więcej zdjęć »
Firmy CMA CGM, Hapag-Lloyd, MSC i Kuehne+Nagel, zaangażowane w ochronę środowiska morskiego i zrównoważoną żeglugę, wspierają zespół Team Malizia, który pod hasłem „A Race We Must Win” bierze udział w regatach Vendee Globe 2020.

Partnerzy działają wspólnie na rzecz zrównoważonej przyszłości, koncentrując się na redukcji światowych emisji CO2 oraz ich widoczności, prowadzeniu badań naukowych oraz na podnoszeniu świadomości społecznej.

Team Malizia został założony w 2016 roku. Bierze udział w wyścigu regatowym dookoła świata Vendee Globe 2020, który rozpoczął się 8 listopada 2020 roku. Oprócz sportowych ambicji zespół niesie przesłanie dotyczące ochrony klimaty, w tym oceanów i ukierunkowany jest na edukację dzieci. Team Malizia współpracuje z podmiotami naukowymi w zakresie badań nad emisyjnością w oceanach, a kapitan Boris Herrmann posiada na pokładzie laboratorium oceaniczne, które mierzy cenne dane podczas wszystkich wyścigów.

Boris Herrmann zapewnia widoczność emisji CO2, dzięki prowadzonym badaniom, a partnerzy Kuehne+Nagel, CMA CGM, Hapag-Lloyd i MSC zapewniają widoczność emisji dwutlenku węgla w transporcie morskim. W związku z tym nazwa jachtu regatowego pochodzi od platformy seaexplorer, pierwszego narzędzia, które zapewnia pełny wgląd w emisje CO2 w logistyce morskiej. W oparciu o te dane klienci mogą porównać emisyjność poszczególnych linii oraz dokonać wyboru najbardziej przyjaznego dla środowiska serwisu.

Otto Schacht, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę morską, mówi: „Kondycja oceanów jest bardzo ważna dla dobrostanu ludzkości i jest to udowodnione naukowo. Ponieważ wszyscy jesteśmy znanymi organizacjami w swoich sektorach, chcemy połączyć siły, aby wywierać jeszcze silniejszy i szerszy wpływ na społeczeństwo. Ochrona środowiska poprzez pełną widoczność i redukcję emisji CO2 jest jednym z głównych celów naszej firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Diego Aponte, prezes i dyrektor generalny MSC Group, mówi: „Zrozumienie wpływu zmian klimatycznych na środowisko i oceany ma kluczowe znaczenie. W MSC wierzymy, że droga do zrównoważonej żeglugi łączy się z szerszym zaangażowaniem i wdrażaniem innowacji, z dialogiem, edukacją i inwestycjami. Dlatego stale inwestujemy zarówno w naszą flotę, jak i w nowe technologie, aby chronić oceany i środowisko. Wspieramy Team Malizia, którego liderem jest inspirujący Boris Herrmann w gromadzeniu danych naukowych poprzez uczestnictwo w regatach. MSC z przyjemnością promuje współpracę z sektorem transportu i logistyki, aby pomóc w realizacji ostatecznego wspólnego celu, jakim jest nasza wspólna bezemisyjna przyszłość”.

Rodolphe Saade, prezes i dyrektor generalny CMA CGM, mówi: „Ochrona środowiska jest wyzwaniem, któremu w nadchodzących latach musimy stawić czoła. To integralna część naszej strategii, o czym świadczy wybór zasilania przyszłych statków skroplonym gazem ziemnym. Zdecydowaliśmy się wesprzeć Team Malizia, ponieważ podzielamy te same wartości i zaangażowanie w ochronę naszych oceanów, jak ich kapitan Boris Herrmann”.

„Hapag-Lloyd jest zaangażowany w czystszą przyszłość naszej branży” – mówi Rolf Habben-Jansen, dyrektor generalny Hapag-Lloyd AG. „W ostatnich latach podjęliśmy znaczące kroki w celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko i od 2008 roku udało nam się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla mierzoną w TEU / km o ponad 50%. Uważamy, że zrównoważony rozwój to raczej maraton niż stumetrowy sprint. Biorąc to pod uwagę, dążenie do tego osiągnięcia tego celu pozostanie w naszym programie przez długi czas i otrzyma wysoki priorytet – także, a zwłaszcza w 2020 r., który był dla nas wszystkich rokiem niezwykłym”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 9 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »