Kultura, sztuka » Kultura

Kultura uskrzydla dzieci i młodzież w całej Polsce

Kultura uskrzydla dzieci i młodzież w całej Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnim tygodniu maja w całej Polsce odbędzie się blisko dziewięćdziesiąt wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez dzieci i młodzież, łączących edukację z nowymi technologiami.

Już 24 maja rusza Tydzień Akademii Orange, a wraz z nim liczne atrakcje – koncerty, spektakle, gry miejskie, warsztaty, pokazy – wszystkie otwarte dla publiczności. Organizatorem akcji pod hasłem „Kultura Uskrzydla” jest Fundacja Orange.

Młodzi twórcy zapraszają między innymi na premierę platformy internetowej z dawnymi grami w formie interaktywnej (w Warszawie), maraton drukowania 3D w dzielnicy Nowy Port i tworzenie portretów w formie książki dotykowej (w Trójmieście), a także Festiwal Latawców (w Łukowie), gry miejskie (w Łodzi), pokaz filmu z niesamowitą ścieżką dźwiękową (w Strzelcach Opolskich) i wiele innych. Kilkadziesiąt wydarzeń zaplanowanych na 24 maja – 1 czerwca to finały 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw.

-Druk 3D, animacja poklatkowa, ZIN-y, cyjanotypia czy malowanie pędzlem świetlnym – dla www.akademiaorange.pl oraz www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

Szczegółowych informacji udzielają:

 

-          Daria Drabik, Fundacja Orange, 508 192 217, daria.drabik@orange.com

-          Tomasz Skupieński, Agencja Kamikaze, 502-302-379, tomasz.skupienski@kamikaze.com.pl

 

 

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży.  Poprzez twórcze inicjatywy zachęca młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i nowych technologii. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A.  

Więcej informacji:  www.fundacja.orange.pl ; www.facebook.com/FundacjaOrangeRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kamikaze

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »