Motoryzacja » Samochody

Kupno lub sprzedaż samochodu używanego

Każdy pojazd z czasem albo przestaje spełniać nasze wymagania (bo brakuje klimatyzacji, gps'a itd.) lub coraz kosztowniejsze naprawy rujnują domowy budżet. Dlatego wielu z nas myśli o wymianie auta na nowszy egzemplarz.

Każdego dnia setki lub tysiące samochodów zmienia swojego właściciela. zwykle strony transakcji kojarzą się za pośrednictwem ogłoszeń w Internecie lub (coraz rzadziej) w prasie. Jeśli podjąłeś decyzję o sprzedaży swojego samochodu nie powinieneś zwlekać zbyt długo z napisaniem ogłoszenia. Nie zapominaj, że Twój pojazd stopniowo traci na wartości. Powinieneś możliwie szybko zamieścić dobrze napisane ogłoszenie motoryzacyjne. Serwisy ogłoszeniowe online cieszą się ogromną popularnością z uwagi na swoją skuteczność i dostępność. Nabywcy preferują przeglądanie ogłoszeń w Internecie gdyż: nie muszą kupować dodatkowych gazet, ponadto autogiełda online daje możliwość zamieszczenia o wiele większej ilości informacji niż anons gazetowy. Zanim umówisz się z pierwszym potencjalnym nabywcą, powinieneś go starannie posprzątać i umyć. W razie potrzeby rozważ możliwość skorzystania z profesjonalnego czyszczenia tapicerki i podsufitki samochodu. Jeśli lakier jest matowy warto pomyśleć o użyciu dostępnych w handlu środków, które poprawią jego wygląd lub skorzystać z firm, które tym się zajmują.

Jeśli natomiast szukasz dla siebie samochodu używanego, powinieneś przeanalizować jak najwięcej ofert spełniających wymagania Twoje lub/i Twojej rodziny. Staraj się podejmować racjonalne decyzje: zanim podpisana zostanie umowa kupna sprzedaży samochodu, zweryfikuj legalność sprzedawanego pojazdu, po drugie sprawdź jego stan techniczny. Sprzedający zwykle podkreślają zalety sprzedawanego pojazdu, ale niestety przemilczają jego usterki, których nie widać na pierwszy rzut oka. Każda znaleziona przed zakupem usterka to bardzo dobry powód do negocjacji cenowych.

Ubezpieczenia samochodu

Bardzo ważną sprawą dla nabywcy samochodu jest ubezpieczenie samochodu. Jeśli kupiłeś używany pojazd, musisz podjąć decyzję, czy pozostawisz sobie ubezpieczenie zbywcy, czy złożysz wypowiedzenie umowy oc, aby kupić ubezpieczenie OC u innego ubezpieczyciela. Musisz również zarejestrować na siebie zakupiony pojazd. Pamiętaj, że niczego nie załatwisz w Wydziale Komunikacji, jeżeli nie masz ważnego potwierdzenia zawarcia polisy OC pojazdów mechanicznych. Pamiętaj, że jeśli kupujesz samo OC, to liczy się tylko cena ubezpieczenia. Każde ubezpieczenie obowiązkowe pojazdu jest identyczne niezależnie gdzie i za ile zostało zakupione. Inaczej sprawa ma się z pozostałymi ubezpieczeniami samochodowymi (AC, Assistance, itd.) W przypadku polis dodatkowych istotna jest już nie tylko cena, ale i zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Na drodze do wymarzonego samochodu mamy do wykonania kilka rzeczy: trzeba sprzedać stary pojazd, dobrze wybrać nowy, a następnie dobrze wybrać ubezpieczenie samochodu. Dlatego należy jak najmniej spraw pozostawić przypadkowi i starannie się przyłożyć do transakcji kupna sprzedaży. Najpierw odpowiednio dopieszczony i przygotowany pojazd na sprzedaż. Gdy jesteśmy w roli nabywcy używanego samochodu skorzystajmy z własnych doświadczeń nabytych przy sprzedaży. Jeśli poszukiwania odpowiedniego auta zakończą się sukcesem warto dobrze wybrać polisę lub polisy ubezpieczeniowe. Jak widać na drodze do zadowolenia jest kilka elementów, którymi warto dobrze się zająć.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tomek77

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »