Dom » Wnętrza

Kupujemy podgrzewacz wody

Podgrzewacz wody to bardzo popularny sposób na zapewnienie domownikom stałego dostępu do ciepłej wody. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego jak ogromne jest to udogodnienie.

Rynek oferuje nam obecnie bardzo różnorodne modele podgrzewaczy. Warto zatem zastanowić się nad tym, co przy jego zakupie trzeba wziąć pod uwagę.

Praktyczne przesłanki

Najważniejszą kwestią, której przyglądamy się zwykle w pierwszej kolejności jest sposób zasilania podgrzewacza. Tutaj rozwiązania są dwa – podgrzewacz gazowy oraz elektryczny. Które z nich znajdzie zastosowanie w praktyce, podyktowane jest praktycznymi przesłankami. Jeśli jest kłopot z dostępem do zasilania gazowego, model gazowy rzecz jasna automatycznie odpada. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rzędu koszty instalacyjne i eksploatacyjne jesteśmy w stanie ponieść. Podgrzewacze gazowe są tańsze w zakupie i eksploatacji, ale za to bardzo kłopotliwe przy montażu i konserwacji. Z kolei urządzenia elektryczne mają ten plus, że ich instalacja i użytkowanie są bardzo łatwe i wygodne, ale niestety, za prąd w dzisiejszych czasach trzeba płacić sporo. Jak więc widać, są plusy i minusy każdej z przedstawionych opcji – żadna z nich nie jest w stu procentach idealna. Trzeba więc rozważyć wszelakie „za” i „przeciw”.

Gotowość do pracy

Bardzo ważne jest także to w jaki sposób pracuje podgrzewacz. Jeśli chodzi o sposób przygotowywania ciepłej wody, to można wyszczególnić podgrzewacze pojemnościowe oraz przepływowe. Modele pojemnościowe są wyposażone w zbiorniki, w których gromadzona jest woda. Specjalna grzałka gwarantuje utrzymanie temperatury wody na stałym poziomie. Podgrzewacze pojemnościowe działają natomiast od chwili odkręcenia kranu do jego zakręcenia. W tym czasie zużywają ilość energii potrzebnej do przygotowania konkretnych ilości ciepłej wody. Podgrzewacze pojemnościowe są do pracy gotowe de facto przez cały czas. Z podgrzewaczami przepływowymi sprawa przedstawia się nieco inaczej. Jeżeli z ciepłej wody korzysta się przez cały czas, one również są gotowe do pracy w trybie natychmiastowym. Jeśli jednak są dłuższe przerwy, to po odkręceniu kranu trzeba chwilę poczekać na to, aż popłynie z niego ciepła woda. Na ile dla kogoś jest to duża niedogodność, to już każdy określa sam we własnym zakresie. Nad wyborem odpowiedniego podgrzewacza trzeba się porządnie zastanowić. Jest to inwestycja na co najmniej kilka lat, a ponoszenie skutków decyzji niewłaściwych może nas sporo kosztować. W dobie wysokich cen należy do aspektów oszczędnościowych przykładać dość dużą wagę.

Autor: PanMajster.pl - podgrzewacze wodyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zypolek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »