Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kurs CNC – jak wybierać szkołę?

Kurs CNC – jak wybierać szkołę?
Zobacz więcej zdjęć »
Branża CNC przeżywa od lat już swój rozwój, co sprawia, że coraz więcej osób myśli o tym, by spróbować w niej swoich sił.
@page { margin: 2cm } h2.western { font-family: "Liberation Sans", sans-serif; font-size: 16pt } h2.cjk { font-family: "Noto Sans CJK SC Regular"; font-size: 16pt } h2.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 16pt } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% }

Doświadczeni pracownicy mają łatwiej, bo to ich najchętniej szukają pracodawcy, ale również osoby początkujące mają duże szanse na pierwszą pracę w branży, ponieważ zapotrzebowanie na operatorów i programistów maszyn CNC jest spore i od kilku lat się nie zmienia. Najlepszym pierwszym krokiem do branży jest wzięcie udziału w kursach CNC, tych jednak na rynku jest wiele, warto więc wiedzieć, jak dobrze wybrać szkołę.

Dlaczego wybór dobrej szkoły jest tak ważny?

Chociaż teoretycznych podstaw często można nauczyć się w domu (wystarczy odrobina samozaparcia), to jednak nie sposób domowym sposobem poznać praktycznych tajników obsługi maszyn CNC. Większość osób chcących rozpocząć pracę w branży decyduje się na kurs CNC nie tylko dlatego – zależy im również na tym, by posiadać „papier” potwierdzający ich wiedzę i umiejętności. Certyfikat, dyplom ukończenia kursu, cokolwiek, co potwierdzałoby, że dana osoba rzeczywiście ma mocne podstawy do rozpoczęcia pracy w obróbce CNC. Ośrodki kształcenia dobrze o tym wiedzą, dlatego kursy CNC są prowadzone w wielu miejscach, ale jeden drugiemu jest nie równy. W efekcie może się okazać, że dwie osoby, które ukończyły podstawowy kurs w dwóch różnych ośrodkach mają zupełnie inną wiedzę i umiejętności.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs CNC?

W związku z tym należy rozważnie podejść do wyboru kursu obróbki CNC. Warto sprawdzić szkoły oferujące go w naszej okolicy i dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Jaki jest plan kursu? Jaki jest stosunek zajęć teoretycznych do zajęć praktycznych? Gdzie odbywają się zajęcia praktyczne i jakie maszyny (oraz w jakim stanie) można poznać w ich trakcie? To tylko niektóre pytania, które musimy zadać sobie przed podjęciem decyzji. Jeśli mamy taką możliwość, warto poznać opinie byłych kursantów – czy obróbka CNC po udziale w szkoleniu rzeczywiście stała się dla nich bardziej pozbawiona tajemnic i czy udało im się po kursie znaleźć pracę? Jak z perspektywy czasu oceniają wybór szkoły? Wreszcie, warto też zwrócić uwagę na to, czym kończy się kurs oraz czy i jaki dokument potwierdzający jego odbycie otrzymamy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Techmetal
http://tech-metal.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114277 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )