Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kuwejt zakupił dla swoich szpitali ponad 7 mln strzykawek od polskiej firmy ZARYS

ZARYS International Group z Zabrza, czołowy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego, we współpracy z lokalnym dystrybutorem z Zatoki Perskiej zrealizował dostawę jednorazowych strzykawek trzyczęściowych dla kuwejckiego Ministerstwa Zdrowia.

ZARYS International Group z Zabrza, czołowy polski wytwórca i dystrybutor jednorazowego sprzętu medycznego, we współpracy z lokalnym dystrybutorem z Zatoki Perskiej zrealizował dostawę jednorazowych strzykawek trzyczęściowych dla kuwejckiego Ministerstwa Zdrowia. Kontrakt został uzyskany dzięki wygranej w rządowym przetargu.

Realizacja kontraktu jest efektem realizacji długofalowej strategii firmy ZARYS, dla której rynki Półwyspu Arabskiego stanowią ważny punkt w rozwoju eksportu i ekspansji własnej marki na rynki zagraniczne. Sumarycznie ZARYS dostarczył ponad 7,2 mln sztuk strzykawek w różnych rozmiarach (5 ml, 10 ml i 50 ml), które będą użyte w szpitalach rządowych na terenie Kuwejtu. Wartość kontraktu przekroczyła 700 tys. zł.

„Po kilku mniejszych dostawach jest to największa transakcja zakupu produktów sygnowanych marką ZARYS na rynku kuwejckim, dająca perspektywy na dalszy rozwój współpracy w zakresie dostaw szerszego asortymentu wyrobów medycznych ze znakiem „Made in Poland”. Oprócz szeregu delegacji i spotkań B2B nasza firma konsekwentnie bierze aktywny udział w branżowych imprezach targowych, takich jak Arab Health, odbywający się co roku w Dubaju, czy też Saudi Health.” – komentuje Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Nadrzędnym celem strategicznym firmy ZARYS International Group jest ciągły rozwój asortymentu sygnowanego własnymi markami oraz budowa świadomości marki wśród zagranicznych odbiorców, która prowadzi do ekspansji za granicą i związanego z tym wzrostu eksportu.

„Wyroby medyczne polskiego pochodzenia cieszą się dobrą renomą na Bliskim Wschodzie i chcemy ten trend wykorzystać stawiając na rozwój własnej marki. Wśród klientów z basenu Zatoki Perskiej produkty z logo ZARYS i adnotacją „Made in Poland” są coraz częściej na równi traktowane ze sprzętem medycznym z Niemiec czy Włoch, a dodatkowo jakościowo i cenowo jesteśmy w stanie zaoferować korzystniejsze warunki.” – dodaje Paweł Ossowski.

 

ZARYS International Group jest wiodącym na rynku wytwórcą oraz dostawcą podstawowego 
i specjalistycznego sprzętu medycznego dla większości placówek medycznych i służby zdrowia w ponad 40 krajach na całym świecie, na trzech kontynentach. Firma oferuje jednorazowy sprzęt medyczny niemal ze wszystkich dziedzin medycyny, przede wszystkim sygnowany własną marką, a także znanych producentów polskich i zagranicznych. Prowadzi własną produkcję wyrobów z włókniny oraz sterylnych zestawów zabiegowych.

ZARYS to firma rodzinna, powstała w 1989 roku. Od początku swojej działalności związana jest ze Śląskiem, gdzie do dziś w Zabrzu znajduje się jej siedziba oraz nowoczesne centrum magazynowo - logistyczne w Gliwicach. Aktualnie ZARYS to także firma globalna, ale mocno zakorzeniona lokalnie i obecna poprzez swoje produkty w większości placówek służby zdrowia.

Więcej na: www.zarys.pl

 

 

Więcej informacji udzielają:

Jakub Zadrożny                                                 Karol Chorąży

kom. +48 504 002 453                                        kom. +48 505 716 720

e-mail: jakub.zadrozny@spectatorpr.pl                   e-mail: karol.chorazy@spectatorpr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »