Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Kwas hialuronowy w trosce o zdrowie skóry

Kwas hialuronowy w trosce o zdrowie skóry
Zobacz więcej zdjęć »
Kwas hialuronowy jest ceniony przede wszystkim w kosmetyce, jako substancja o wybitnych właściwościach nawilżających. Mało osób jednak wie, że kwas hialuronowy jest bardzo pomocny w procesie gojenia uszkodzeń skóry.

Błyskawiczna regeneracja
Kwas hialuronowy ze względu na swoje wybitne właściwości pielęgnacyjne robi w ostatnich latach zawrotną karierę. Czym tak naprawdę jest ta substancja? Jest to związek naturalnie występujący w organizmie człowieka, jego najważniejszą właściwością jest zdolność do wiązania wody w naskórku. Jednak wraz z wiekiem, jego zawartość w skórze maleje, stąd potrzeba dostarczania go skórze z zewnątrz. Pozyskiwany jest najczęściej metodami biotechnologicznymi. Kwas hialuronowy zyskał największą popularność w branży kosmetycznej - jest popularnym składnikiem silnie nawilżających kremów do twarzy i balsamów do ciała. Warto wiedzieć, że substancja ta pełni także bardzo ważną rolę w organizmie jako istotny składnik tkanki łącznej i jest odpowiedzialna m.in. za szybką odnowę skóry po urazach. Właściwości hydrofilowe kwasu hialuronowego stwarzają warunki do szybkiego przemieszczania się związków rozpuszczalnych w wodzie i migracji komórek. Ułatwia to regenerację komórek nabłonka a tym samym przyspiesza odnowę uszkodzonych tkanek.

Dobierz odpowiedni krem
Stosowanie maści i kremów zawierających kwas hialuronowy skutecznie przyspieszy proces gojenia się uszkodzonego naskórka. W przypadku różnego rodzaju skaleczeń, zadrapań, ran (także pooperacyjnych) pomocny będzie Bionect® Krem, zawierający w składzie kwas hialuronowy. Produkt jest polecany do pokrywania świeżych i trudno gojących się ran (m.in. otarć, ran pooperacyjnych, oparzeń pierwszego i drugiego stopnia, odleżyn). W przypadku kwasu hialuronowego warto wiedzieć, że substancja ta minimalizuje ryzyko powstawania szpecących blizn. Kwas hialuronowy zawarty w Bionect® Krem nie tylko przyspieszy regenerację naskórka ale także uchroni skórę przed bliznami.  Bionect® Krem można stosować także u dzieci. Dostępny jest w aptekach bez recepty.

Dossier
Bionect® Krem zalecany jest w leczeniu ran i uszkodzeń skóry. Jest szczególnie wskazany do pokrywania świeżych skaleczeń, otarć, ran (także pooperacyjnych), oparzeń (np. posłonecznych), odleżyn. Dzięki swoim właściwościom zapewnia wilgotne środowisko rany oraz chroni przed mechanicznymi mikrouszkodzeniami.
Bionect® Krem zawiera kwas hialuronowy – biologiczny polisacharyd (cukier złożony) występujący w przestrzeni międzykomórkowej większości tkanek. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym (zdolności cząsteczek do łączenia się z wodą) utrzymuje prawidłową zawartość wody w przestrzeni międzykomórkowej, ułatwiając w ten sposób migrację komórek i regenerację naskórka w miejscu uszkodzeń. Kwas hialuronowy przyczynia się do stymulacji wszystkich faz związanych z procesem gojenia ran. Jego działanie zostało przetestowane w różnych dziedzinach medycyny i udokumentowane licznymi badaniami naukowymi.
Skład
Składnik główny: Sól sodowa kwasu hialuronowego 0,2%
Pozostałe składniki: Monosterynian glikolu polietylenowego 400, ester decylowy kwasu oleinowego, wosk emulgujący, gliceryna, roztwór sorbitolu 70%, dehydrooctan sodu, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propylu, aromat, woda oczyszczona.


Bionect® Krem dostępny jest w dobrych aptekach bez recepty.
Sugerowana cena Bionect® Krem – tuba 30g, 21zł
Dystrybutor: Medagro InternationalRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NataliaBI

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »