Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

L`Orchestre Parfum: nowa marka w Quality Missala

L`Orchestre Parfum: nowa marka w Quality Missala
Zobacz więcej zdjęć »
W ofercie Quality Missala pojawiła się nowa francuska marka perfum artystycznych: L`Orchestre Parfum. L`Orchestre debiutuje na polskim rynku sześcioma pięknymi, bardzo zróżnicowanymi zapachami. Do każdego z nich skomponowany został utwór muzyczny, zainspirowany perfumami.

L'Orchestre Parfum jest artystycznym połączeniem perfum z muzyką i udowadnia, jak wspaniale współbrzmieć może zapach i dźwięk.


Pierre Guguen, twórca marki, oparł swój zamysł na ulotnym związku, jaki istnieje między materiałami, z których tworzone są instrumenty muzyczne, takimi jak drewno cedrowe gitary flamenco czy miedź, z której zbudowany jest puzon a najpiękniejszymi składnikami perfum: różą, kadzidłem, drewnem czy skórą. Pomyślane w taki sposób zapachy powstawały w najbardziej prestiżowych pracowniach muzycznych Paryża, a stworzyły je dwie utalentowane artystki-perfumiarki: Anne-Sophie Behaghel i Amélie Bourgeois. Następnie każdy z zapachów został muzycznie zinterpretowany przez wirtuozów gitary, puzonu, kory, koto, darbuki i fortepianu.

Warto podkreślić, iż zaproszeni do projektu muzycy mieli pełną dowolność w komponowaniu melodii zainspirowanych zapachami i że obecnie grają je na żywo w trakcie oryginalnych wydarzeń, w czasie których spotykają się i wzajemnie uzupełniają zmysły węchu i słuchu. Aktualnie L`Orchestre Parfum rozpoczyna nowe tournée, z inauguracyjnym występem goszcząc w warszawskim Domu Perfum Quality Missala!

Z okazji polskiej premiery L`Orchestre Parfum, Pierre Guguen zaprezentował najnowsze perfumy marki - Piano Santal. Zapach, zinterpretowany muzycznie przez pianistę jazzowego Edouarda Ferleta, skomponowany został z nut białego drzewa sandałowego, cedru, białych piżm, akordu rozgrzanej skóry, bergamotki, ambroksanu, akordu ciepłego mleka i kminku.

Budzisz się we wnętrzu fortepianu.

Białe prześcieradła i zapach ciepłej, rozgrzanej snem skóry w drewnianej, surrealistycznej, muzycznej katedrze.

Kołysze cię cicha i miękka wibracja fortepianowych młoteczków.

Mistyczny moment i niezapomniana chwila między snem a jawą.

Pozostałe zapachy L`Orchestre Parfum

Pałacowe ogrody Alkazaru. Wieczorny spacer prowadzony przez subtelne arpeggia gitar flamenco.

Świetliste neroli. Wibrujące, cytrusowe i drzewne.

Flamenco Néroli skomponowano z neroli, bergamotki, gorzkiej pomarańczy, imbiru, jaśminu oraz cedrów: wirginijskiego i atlaskiego. Radosnej energii kompozycji towarzyszą dźwięki gitary Mathiasa Berchadsky`ego, przywołując gorącą atmosferę hiszpańskiej Sewilli.

 

Pustynia. Świt zabarwiony rytmem darbuki nomadów.

Wymarzona herbata. Nieuchwytna, słodka i pikantna.

Thé Darbouka zbudowana została z bergamotki, kminku, kandyzowanych owoców, nieśmiertelnika, oudu, kakao i styraksu. Herbaciane nuty wybrzmiewają na darbuce (bębnie kielichowym) Nicolasa Leroya, przenosząc słuchaczy na skrzydłach wyobraźni do gorącego serca Sahary.

Klub jazzowy. Wymiana magnetycznych spojrzeń podczas porywającego solo na puzonie.

Zuchwała róża. Zmysłowa, czysta i aldehydowa.

Na Rose Trombone, prócz róży składają się nuty „czyste", gruszka, wanilia, sandałowiec, białe piżmo i rum. Elektryzujący urok zapachu wybrzmiewa dźwiękami puzonu francuskiego artysty Nicolasa Benedettiego w jednym z jazzowych klubów Harlemu.

Świątynia. Zimowa modlitwa, której odpowiadają spokojne dźwięki koto.

Mistyczne kadzidło. Urzekające, kremowe i drzewne.

Encens Asakusa to koktajl olibanum, różowego pieprzu, cyprysu, irysa, fiołka, mirry i białego piżma. Tajemniczy nastrój zapachu pięknie oddaje Fumie Hihara i narodowy instrument Japonii - koto, wraz z którymi przenosimy się prosto do Tokio.

Spokojna sawanna. Początek ceremonii ukołysany magiczną harmonią kory.

Zjawiskowa skóra. Dzika, drzewna i pikantna.

Cuir Kora to harmonia mango, kardamonu, elemi, skóry, labdanum, palisandru i benzoesu. Charakter kompozycji najpiękniej oddaje Cheikh Diallo, wirtuoz kory, wraz z którym odwiedzamy zielony region Casamance w jego rodzinnym Senegalu.

Wszystkie perfumy L`Orchestre Parfum dostępne są w Perfumerii Quality Missala i w wybranych perfumeriach na terenie całej Polski w cenie 595 zł za flakon o pojemności 100 ml EDP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Perfumeria Quality Missala

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »