Dom » Wnętrza

Lampa ze starych butelek i wazonów – proste rozwiązanie w nowoczesnym wnętrzu

Lampa ze starych butelek i wazonów – proste rozwiązanie w nowoczesnym wnętrzu
Zobacz więcej zdjęć »
Lampa wykonana z niepotrzebnych butelek i wazonów to doskonały pomysł dla tych, którzy są znudzeni sztampowymi żyrandolami i kloszami. To efektowne rozwiązanie docenią miłośnicy prostoty oraz osoby lubiące eksperymentować we wnętrzach.

Do stworzenia lampy potrzebujesz:

·       3 szklanych wazonów lub butelek

·       3 kabli do lamp w oplocie z oprawką (w dowolnym kolorze)

·       3 żarówek

·       3 haków gwintowanych

·       3 kołków rozporowych

·       detektora cyfrowego (np. Bosch PMD 10)

·       akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)

·       wiertła do betonu o średnicy 6 mm

·       diamentowego wiertła easyDry o średnicy 8 mm

 

Krok 1.

Wybierz miejsce, w którym chcesz zamontować lampę. Zanim przystąpisz do wiercenia otworów, sprawdź, czy w tym miejscu nie przebiegają przewody elektryczne pod napięciem lub pręty zbrojeniowe. Najłatwiej zrobisz to przy pomocy detektora cyfrowego (np. Bosch PMD 10), który po przyłożeniu do sufitu, kolorowym pierścieniem diodowym precyzyjnie wskaże Ci, czy wiercenie w wybranym miejscu jest możliwe.

 

Krok 2.

Po upewnieniu się, że wiercenie jest bezpieczne, możesz przystąpić do wykonania otworów w suficie. Użyj do tego akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej z wiertłem do betonu o średnicy 6 mm.

 

Krok 3.

Teraz czas na najtrudniejszą część zadania – przewiercanie szklanych denek wazonów i butelek, żeby zrobić otwory na kable do lamp. W tym zadaniu najlepiej sprawdzi się diamentowe wiertło easyDry o średnicy 8 mm.

 

Krok 4.

W wywierconych w suficie otworach umieść kołki rozporowe i wkręć w nie haki gwintowane. Następnie przełóż przez każdy otwór w dnie wazonu jeden kabel do lamp. Gotową lampę zawieś na haku. Aby cieszyć się oświetleniem, musisz podłączyć ją do instalacji elektrycznej. Jednak lepiej zleć to zadanie fachowcowi. 

  Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcel01

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »