Gospodarka » Bezpieczeństwo

Lampy parkowe w projektowaniu krajobrazu.

Lampy parkowe w projektowaniu krajobrazu.
Zobacz więcej zdjęć »
Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistów od projektowania krajobrazu. Należy zacząć przywiązywać coraz większą uwagę do tego, jak wygląda teren wokół nas.

Efektem źle zagospodarowanej przestrzeni publicznej jest bardzo często chaos, brak estetyki, a co gorsza zupełnie niepraktyczne rozwiązania. Nieciekawy układ zieleni w parkach, złe rozplanowanie ścieżek i nieprzemyślany rozstaw lamp parkowych może przyczynić się do powstania sporego problemu. Na wygląd miejsc publicznych mają nie tylko lokalne władze, ale także mentalność społeczeństwa. Przejawy wandalizmu i znieczulicy społecznej obserwujemy regularnie.

Lampy parkowe pełnią jedną z najważniejszych funkcji w parkach, skwerach czy ogrodach botanicznych. Wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo po zmroku lub podczas pochmurnej pogody. Dlatego bardzo ważne jest ich prawidłowe rozstawienie. Nie chodzi tutaj wyłącznie o prawidłowe odległości pomiędzy kolejnymi latarniami, a także o wzięcie pod uwagę ewentualnych elementów, które mogłyby światło odbijać, pochłaniać, rozpraszać. Bardzo często zapomina się o tym jakże ważnym aspekcie.

Lampy ogrodowe wykonane są z trwałych materiałów odpornych na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Odpowiednio dobrane oświetlenie doskonale skomponuje się z zielenią miejskich ogrodów, parków, ogrodów botanicznych wpasowując się w roślinność, alejki, fontanny, ławki i place zabaw.

Producenci lamp parkowych prezentują coraz szerszą ofertę produktów dlatego z łatwością można znaleźć oświetlenie na miarę każdego zielonego terenu użyteczności publicznej.

 

UNIMAT lampy parkoweRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arequipa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »