Rozrywka i wypoczynek » Sport

Latem skuś się na kajakowe szaleństwo!

Latem skuś się na kajakowe szaleństwo!
Zobacz więcej zdjęć »
U progu lata myśli większości z nas zaprzątnięte są planowaniem wakacji. Dla miłośników natury oraz fanów sportów wodnych idealnym rozwiązaniem nawet na krótki urlop będą…kajaki! Gdzie w Polsce są najlepsze miejsca do szaleństw na rzece i jak przygotować się na taki aktywny wypoczynek? Podpowiadamy!

Szlak Krutyni – ponad 100 kilometrów wodnej przygody

Jeden z najpiękniejszych szlaków rzecznych w Europie liczy ok. 102 km i biegnie przez Mazury. Spływ można rozpocząć w miejscowościach Młynnik lub Sorkowity. Dalej biegnie on przez rzekę Krutynię, jezioro Zdróżno, jezioro Duś, aż do portu lub stanicy wodnej w miejscowości Ruciane – Nida. To wyjątkowo malowniczy spływ kajakowy, który zadowoli fanów mazurskiej, dzikiej przyrody. Podczas wycieczki istnieje wielkie prawdopodobieństwo spotkania zwierząt takich jak łosie, wydry czy rysie. Stałymi towarzyszami kajakarzy są także przedstawiciele rozlicznych gatunków ptaków, w tym dostojnego orła bielika. Pokonanie całego Szlaku Krutyni trwa zwykle ok. 8 – 9 dni. Podczas przemierzania kolejnych odcinków można zrobić przerwę w pływaniu i oddać się zwiedzaniu zabytków, których w tym rejonie nie brakuje. Szczególnie godny uwagi jest XIX-wieczny Klasztor Starowierców stojący w miejscowości Wojnowo oraz Muzeum Przyrodnicze w Krutyni, którego zasoby liczą ponad 200 eksponatów zwierząt.

Blisko domu nie znaczy mniej atrakcyjnie!

Nawet bez dalekich podróży możemy cieszyć się aktywnie spędzonym czasem na kajakach. Wisła w Warszawie jest na to gotowa! Spływ po królowej polskich rzek w stolicy trwa ok. 2 h, jest bezpieczny i pozwala zobaczyć miasto z zupełnie nowej perspektywy – to idealna okazja żeby z bliska przyjrzeć się warszawskiej architekturze… mostów! Przygodę można rozpocząć w dwóch miejscach: na Wawrze lub w Śródmieściu. Druga z tych opcji kończy się wodowaniem kajaków na Młocinach. Obie trasy liczą niewiele ponad 10 km. Taki relaks stanowi doskonałą rozrywkę podczas krótkiego urlopu w mieście.

Spływ kajakowy – bądź gotowy!

Co ze sobą zabrać, żeby dobrze i przede wszystkim bezpiecznie bawić się na spływie kajakowym? Latem, zwłaszcza na dłuższych dystansach kajakowych warto pamiętać przede wszystkim o ochronie przed słońcem – nakrycie głowy i krem z filtrem obowiązkowe! Ubranie powinno być wygodne i lekkie, ale nie należy zapominać o cieplejszej bluzie, w razie załamania pogody. A co z butami? Na kajaki warto zaopatrzyć się w szybkoschnące buty o stabilnej podeszwie.

Dla mężczyzn doskonałym wyborem będzie model Tetrex Rapid Crest, który posiada podeszwę środkową EVA dla zwiększenia stabilności i komfortu. Podeszwa zewnętrzna M-Select™ WET GRIP zapewni doskonałą przyczepność podczas poruszania się w wodzie i na mokrych powierzchniach – to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa!

Paniom do gustu przypadnie model z tej samej serii Tetrex Rapid Crest, w energetycznym, miętowo-granatowym kolorze i żółtymi wstawkami. Cholewka wykonana z szybkoschnącego materiału tekstylnego i syntetycznego zapewni komfort poruszania się, a podeszwa zewnętrzna M-Select™ WET GRIP będzie doskonałym wsparciem w chodzeniu po mokrych nawierzchniach lub w wodzie.

***

Merrell to obuwie, które wraz ze swoimi użytkownikami tworzy prawdziwe historie. Ponad 30-letnie doświadczenie sprawia, że dociera do najbardziej wymagających entuzjastów aktywnego wypoczynku. Kiedy mówisz Merrell myślisz – wysoka jakość, niezawodność, sprawdzone technologie. 

http://www.merrell.pl/


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Synertime1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »