Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Lato w cieniu dinozaura

Lato w cieniu dinozaura
Zobacz więcej zdjęć »
Upalne lato warto spędzić w Krasiejowie. Z myślą o odwiedzających przygotowano pełną atrakcji jurajską plażę. W Parku Nauki i Rozrywki nie brakuje także miejsc pełnych cienia i chłodu. W niedzielę 9 sierpnia odbędą się nowe warsztaty dla dzieci pod hasłem „Tajemnice Paleontologa”

W upalne dni warto poszukać możliwości odpoczynku nad wodą. Taką okazję daje krasiejowski JuraPark, gdzie działa jurajska plaża i miejsce przeznaczone do kąpieli, strzeżone przez ratowników WOPR. Na specjalnie przygotowanym akwenie można także popływać rodzinnymi kajakami. Żeby chronić gości przed słońcem na trasie paleontologicznej z 200 okazami dinozaurów ustawiono specjalny płot oraz daszki, które mają tworzyć cień. – To inwestycja, która jest z nami niemal od początku działania, a jest szczególnie doceniana przez gości podczas upalnych dni – mówi Karolina Wrona z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Poszukiwaczy chłodu z pewnością zadowolą odwiedziny w prehistorycznym oceanarium, gdzie można podglądać m.in. megalodona, czyli przodka dzisiejszych rekinów.

Z myślą o poszukiwaczach przygód w najbliższą niedzielę 9 sierpnia przygotowano specjalne półgodzinne warsztaty dla dzieci w specjalnym przewiewnym namiocie w rejonie wykopalisk. W ramach zajęć „Tajemnice paleontologa” czeka odkrywanie tajemnic przeszłości na terenie, gdzie prowadzone są prace wykopaliskowe. Podczas warsztatów pod opieką badaczy będzie można odkryć tajemnice, jakie wciąż drzemią w krasiejowskiej ziemi. Dla wytrwałych uczestników warsztatu przygotowano także specjalne certyfikaty. Zajęcia, w cenie biletu, odbywają się na podstawie zapisów w pawilonie paleontologicznym co godzinę, począwszy od 10:00. Ostatnie rozpoczną się o godz. 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

W pełni klimatyzowany i pełen chłodu jest też jeden z najbardziej niezwykłych obiektów muzealnych w Europie. Park Nauki i Ewolucji Człowieka to miejsce, w którym można się przenieść w czasie i odkryć znacznie więcej niż początki ludzkości. Już na samym początku podróżnicy w czasie zakładają specjalne hełmofony, dzięki którym będą mogli skorzystać z szeregu multimedialnych atrakcji. Dzięki zainstalowanym okularom można w całym muzeum korzystać z elementów trójwymiarowych. Z myślą o fanach nowych technologii przygotowano m.in. specjalną kurtynę trójwymiarową, podłogi interaktywne, projekcje holograficzne, czy ekrany dotykowe, na których - niczym dużych tabletach - można odkrywać tajemnice przeszłości. Ogromne wrażenie na gościach robi także sama podróż promem kosmicznym, którą rozpoczyna się i kończy wizyta w ramach głównej ekspozycji PNiEC.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to jeden z największych w Europie kompleksów edukacyjnych, propagujących wiedzę o przeszłości naszej planety. Na ponad 40-hektarowym terenie działa interaktywne muzeum Park Nauki i Ewolucji Człowieka oraz funkcjonujący od pięciu lat JuraPark. To właśnie tam można poznać początki naszej planety w tunelu czasu, odkryć ponad 100 gatunków dinozaurów na ścieżce paleontologicznej, przejść po zabezpieczonym szklaną taflą stanowisku paleontologicznym, czy świetnie bawić się na licznych zjeżdżalniach, karuzelach oraz działającej w sezonie letnim plaży.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »