Dom » Wnętrza

Łazienkowy komfort czyli o czym warto pamiętać urządzając łazienkę

Łazienka to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Zaraz po sypialni jest najbardziej intymna. Urządzając łazienkę, należy pamiętać o tym, aby była funkcjonalna oraz przytulna.

Urządzamy łazienkę - najczęściej popełniane błędy

Często popełnianym błędem podczas urządzania łazienki jest popadanie w skrajności. Są przypadki, kiedy koncentrujemy się głównie na funkcjonalności, niestety cierpi na tym wystrój, zdarzają się oczywiście sytuacje odwrotne. Należy znaleźć złoty środek, choć nie jest to oczywiście proste. Najlepszym podejściem jest wybranie projektu łazienki, jaki się nam najbardziej podoba (lub zaprojektowanie samodzielnie łazienki) i stopniowa analiza tego projektu, pod kątem funkcjonalności. Nieużyteczne elementy wystroju należy usunąć. Jak wspomniano, łatwe to nie jest, ale od tego można zacząć. W pogotowiu zawsze jest również fachowy projektant.

Zbyt zimny wystrój

Często, kiedy urządzamy łazienkę, idziemy w stronę dość nowoczesnego wyglądu. Inwestujemy wówczas w dużo szkła, metalu oraz kamienia. Wystrój taki niestety bardzo często sprawia zimne wrażenie. Metal, szkło oraz kamień to wspaniałe materiały, ale warto stosować je z umiarem. Umiar jest wskazany szczególnie, wtedy kiedy nie zamierzamy przykładać się do projektu oświetlenia. Odpowiednie światło to czasem więcej niż połowa roboty, aby każde wnętrze wyglądało ciepło, przytulnie i zachęcało do spędzenia w nim czasu. W praktyce mało kto do światła przykłada większą wagę, co okazuje się często błędem. Zakładamy ot tak, że w tym i tamtym miejscu będzie nam potrzebna żarówka i tyle. Niestety dla ostatecznego efektu znaczenia ma jednakowo rozmieszczenie źródeł światła, ich ilość oraz barwa światła, jaką emitują używane żarówki.

Miejsce na ręcznik, kosmetyki itp.

W łazience nie może zabraknąć miejsca na ręcznik, kosmetyki oraz przybory do pielęgnacji ciała. Najlepiej, aby półki lub szafki na te przybory były dobrze wpasowane, czyli, innymi słowy, aby nie zajmowały wiele miejsca. Ręcznik - po jednym dla każdego domownika, powinien mieć swoje miejsce zaraz obok wanny lub prysznica. Ręczników nie powinniśmy jednak w łazience przechowywać. Co prawda mała szafeczka na ręczniki zapasowe, jest pożądana, to trzymanie w łazience całego domowego zapasu ręczników nie jest dobrym pomysłem. Zakładając, że korzystamy z dobrych jakościowo ręczników, musimy mieć na uwadze, że im lepszy ręcznik, tym lepiej chłonie wilgoć. W łazience - nawet z najlepszą wentylacją, w trakcie kąpieli wilgotność powietrza skacze do góry, co powoduje, że jest również częściowo wchłaniana, przez składowane ręczniki. Po dłuższym leżakowaniu w łazience w szafce mogą być nie świeże.

Umiar z wyposażeniem

W łazience wskazany jest również umiar, jeśli idzie o wyposażenie, tym większy im mniejsza jest łazienka. Chcemy mieć zawsze oczywiście jak najwięcej potrzebnych elementów, ale w małej łazience upchnięcie prysznica lub wanny, pralki, toalety i na dokładkę bidetu, może mijać się z celem i nie wyglądać estetycznie. Dodatkowo w łazience takiej nie będzie swobody poruszania, co zawsze zabija nawet najbardziej ergonomiczne pomysły i rozwiązania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »