Technologie » Komputery

Łaziki marsjańskie z Białegostoku podbijają Marsa oraz Expo w Dubaju

Od 2011 roku reprezentanci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej stale utrzymują się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie drużyn konstruujących analogi łazików marsjańskich, nic więc dziwnego, że sekcja Argo Team koła naukowego Robotyków jest jednym z ambasadorów (...)

Od 2011 roku reprezentanci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej stale utrzymują się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie drużyn konstruujących analogi łazików marsjańskich, nic więc dziwnego, że sekcja Argo Team koła naukowego Robotyków jest jednym z ambasadorów województwa podlaskiego podczas Wystawy Światowej Expo w Dubaju, gdzie w ramach wystawy Xylopolis będą prezentować swoją wiedzę i umiejętności.

Argo – tym mianem określany jest mityczny okręt, którym podróżowali Argonauci w poszukiwaniu złotego runa. Swoją podróż zakończyli pomyślnie, a ich statek trafił między gwiazdy, co ma odzwierciedlenie w nazwie jednej z konstelacji.

Studenci z Argo Team na Politechnice Białostockiej nie szukają złota, ale czegoś znacznie cenniejszego. To odkrywcy nowych technologii, którzy zmieniają nasz świat. Kreują przyszłość, tworzą innowacje, konstruując kolejne analogi łazików marsjańskich. Czy nazwa sekcji wróży sukces w sięganiu do gwiazd? Z pewnością! Studenci od lat uczestniczą w prestiżowych zawodach robotów marsjańskich, stając niejednokrotnie na podium.

Teraz czeka ich podróż na Światową Wystawę w Dubaju, gdzie zaprezentują analog łazika marsjańskiego #next w ramach Xylopolis – czasowej wystawy, którą współtworzy jako Partner Politechnika Białostocka. Argo Team zasila wielu młodych konstruktorów (ponad 40 studentów).

 

Z Białegostoku na Marsa

Studenci Politechniki Białostockiej zbudowali już osiem analogów. Od 2011 roku reprezentanci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej stale utrzymują się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie drużyn konstruujących analogi łazików marsjańskich.

Argo Team od lat bierze udział w prestiżowych zawodach URC (University Rover Challenge) w Stanach Zjednoczonych. Trzykrotnie zajął tam pierwsze miejsce  (w 2011, 2013, 2014 r.). W Canadian International Rover Challenge w Kanadzie uplasowali się jako drudzy (w 2018 r.), podczas European Rover Challenge, które rozgrywane są w Polsce, zajęli również drugą pozycję (w 2015 r.), a trzy lata później – czwartą.

Łazik #next, który pojedzie do Dubaju ma za sobą także osiągnięcia, był zarówno na zawodach w USA, jak i europejskich zawodach ERC. Co pokaże na Wystawie Światowej? Mobilny robot #next zaprezentuje się w ruchu, pokaże możliwości swojego zawieszenia, ale przede wszystkim widowiskowe ramię, które zdalnie może poruszać przedmiotami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »