Motoryzacja » Samochody

Leasing sposobem na Twój wymarzony samochód

Czy znasz swój wymarzony samochód ? Masz jakiś typ ? Na pewno przychodzi Ci na myśl samochód nowy, co jednak wiąże się ze sporymi kosztami. Jest jednak na to rada. Leasing może być przepustką do luksusu.

Leasing to tak naprawdę inna forma kredytwania zakupu pojazdu. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Po pierwsze, w odróżnieniu od kredytu, przy leasingu, nie musimy nasze pierwsze kroki kierować do banku. Po drugie, często, szczególnie przy bardzo drogich modelach, decydując się na kredyt może przepłacić grube tysiące złotych, niż w przypadku leasingu.


Leasing, to nic innego jak dzierżawa pojazdu (potocznie zwana wynajmem). W tym czasie, spłacane raty inaczej zwane czynszem leasingowym. Choć umowy leasingu zawierane są głównie przez przedsiębiorców, w coraz większym stopniu, zbliża się do nas, bardziej popularny na Zachodzie - leasing konsumencki, dostępny dla klientów indywidualnych.

Doradza: GO-leasing oferujący Leasing Bielsko Biała


Każda jednak forma finansowania ma swoje wady i zalety. Wśród korzysci na pewno musimy wymienić możliwość odliczania kosztów od podatku VAT. W zależności od formy użytkownaia, odliczamy albo 50% albo 100% VAT od opłaty wstępnej oraz rat. Odliczenia również można dokonać od opłąty końcowej, jednakże obowiązujący limit odliczeń to 60% wartości całego pojazdu przy progu maksymalnym - 6 tysięcy złotych.
Kolejną korzyścią mogą być kwoty ubezpieczeń, które dość często są oferowane przez same firmy leasingowe i niejednokrotnie bywają niższe od ofert konkurencji.


Należy jednak podkreślić bardzo istotną różnicę pomiędzy leasingiem a kredytem. Otóż w leasingu, do czasu całkowitego zakupu przemiotu leasingowanego, nie jesteśmy właścicielami auta. Z tego powodu, jesteśmy bardziej narażeni na koszty wynikające z kolizji, zwłaszcza gdy przekraczają wartość samochodu czy doszło do całkowitego zniszczenia pojazdu (od czego również można dodatkowo się ubezpieczyć).

Pamiętać należy jednak, że leasing dotyczy przede wszystkim aut nowych lub lekko używanych. Gdy decydujemy się na zakup mocno używanego auta, leasing może być dla nas nieopłacalny, lub wogóle niedostępny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GO-leasing Bielsko-Biała
http://go-leasing24.biz

Komentarze (5)

 • avatar
  ~Arti 2017-10-29 20:13:24

  Dobrą obsługę ( nie tylko leasingu) mają w auto idea w łomiankach. Doradzają fachowo, a nie tylko tak, żeby im było dobrze, leasing bardzo przyzwoity, ceny przystępne bo od 899 za A klasę.
  Serwis sprawdzony wielokrotnie bo kto raz kupił mercedesa ten się nie zamieni.

 • avatar
  ~Mirosław 2017-04-15 10:16:17

  audi jest OK, klasa mercedesa, tyle ze droższy. poza tym mercedes długo nie traci na ważności a leasingi sa bardzo atrakcyjne teraz

 • avatar
  bartekp 2017-04-02 22:17:54

  To prawda, leasing jest świetnym sposobem. Ale wiem, że dużo osób czai się na aukjach firm jak raiffeisen leasing na dobre auta poleasingowe - często można trafić perełkę.

 • avatar
  ~Hubert 2017-03-21 18:51:03

  Leasing leasingowi nierówny.. byłem w szoku jak zobaczyłeś ofertę mercedesa obecnie. Za niecałego tysiaka juz można mieć nowego, ciekawe jak z audi bo jeszcze nie patrzyłem a tez mi sie podobają.

 • avatar
  ~roxy 2017-03-20 16:12:46

  i to dosłownie sposób na tani samochód. Teraz w mercedesie można zakupić sobie w leasingu mercedesa klasy A na bardzo korzystnych warunkach. I niby taka marka luksusowa, a cena w leasingu nie jest dużo wyższa jak u innych producentów.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »