Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Leczenie alkoholizmu - jakich błędów należy unikać ?

Odwyk alkoholowy to zmora wszystkich alkoholików. Jeśli już osoba uzależniona zostaje namówiona na terapię w ośrodku leczenia uzależnień, to wtedy nie zawsze odwyk kończy się sukcesem.

Osoba, która jest uzależniona od alkoholu bardzo często wypiera z siebie wszystkie myśli, które mogą sugerować, ze jednak ma ona problem alkoholowy. Alkoholik tak naprawdę powoli staje się osobą uzależnioną. Nikt nie rodzi się alkoholikiem. To my sami własnymi decyzjami o tym co przyjmujemy do własnego ciała, decydujemy czy i od jakich substancji się uzależnimy.

Każdy doświadczony ośrodek odwykowy wie, że leczenie alkoholizmu jest skuteczne wtedy, gdy osoba uzależniona sama przyzna się do własnej bezsilności wobec nałogu. Nie ma sensu na siłę próbować przymusowego odwyku. Alkoholik już na samą myśl, że zostanie pozbawiony dostępu do alkoholu, stanie się nerwowy i popadnie w depresje. Jest to tak silne uzależnienie, że będzie miało odzwierciedlenie zarówno w ciele fizycznym jak i psychicznym. Nie można dopuścić do zespołu nagłego odstawienia bo wtedy tylko pogorszymy sprawę. Aby terapia była skuteczna , w ośrodku leczenia muszą funkcjonować grupy uznania bezsilności. Poprzez odpowiednie treningi i prezentacje, w końcu osoba uzależniona sama zrozumie, iż potrzebuje pomocy medyków. 

Wielu, którzy zakończyli terapię sukcesem, dzisiaj są osobami niepijącymi, mają pracę, są również przypadki osób, które po rozwodzie wróciły do siebie i prowadzą życie takie jak przed nałogiem. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

odwyk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »