Dom » Wnętrza

LEMA – nowa marka w Mood Design

LEMA – nowa marka w Mood Design
Zobacz więcej zdjęć »
LEMA to jedna z najważniejszych włoskich marek wnętrzarskich. Od niemal 50 lat te wysokiej klasy meble „Made in Italy” znane są miłośnikom designu. Od teraz są dostępne również w ofercie Mood Design.

Siedziba Lemy znajduje się w północnej Lombardii - w miejscu, w którym narodził się włoski design. Za sukcesem marki stoi współpraca z projektantami ze światowej czołówki, a także umiejętne łączenie doskonałości technologicznej z kunsztem rzemieślniczym. Styl mebli jest współczesny i lekki. Główną rolę grają tu stonowana elegancja, szlachetne materiały i dopracowane detale. 

 

W kolekcji Lema znajdziemy szeroki wybór mebli do pokoi i salonów, takich jak szafy, stoły i stoliki, fotele, sofy, komody, krzesła, półki, łóżka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy do przechowywania – systemy szaf oraz garderoby walk-in. Modułowe i konfigurowane pod indywidualne zamówienia rozwiązanie pozwalają racjonalnie zaplanować każdą, nawet najtrudniejszą przestrzeń. Ułatwia to szeroki zakres wyposażenia wewnętrznego, na który składa się wiele przemyślnie zaprojektowanych elementów. Wśród nich znajdziemy szafki z szufladami, gabloty na spodnie, paski i buty czy też półki i wieszaki z wbudowanym oświetleniem. Dla marki Lema miejsce, w którym przechowujemy ubrania i akcesoria reprezentuje luksus w najściślejszym znaczeniu tego słowa. Ale jest również odzwierciedleniem stylu życia domowników.

 

W tym roku marka wprowadziła innowacyjny Lema Air Cleaning System, który montowany jest w szafach opcjonalnie. Opatentowany system czyszczenia powietrza wykorzystuje nanotechnologię i specjalną lampę UV. Dzięki nim wewnątrz szaf i garderób wytwarza się reakcja fotochemiczna, która niszczy bakterie i pleśń oraz wszelkie zapachy. Nie ma więc potrzeby oddawania ubrań do pralni chemicznej za każdym razem, kiedy staną się nieświeże. 

 

Firma Lema została założona w 1970 r., ale jej historia sięga przełomu lat 30. i 40. i związana jest z meblarskimi tradycjami właścicieli firmy – rodziny Meroni. Od początku Lema współpracowała z uznanymi projektantami, sukcesywnie lansując coraz bardziej nowoczesną estetykę. Jednym z pierwszych współpracowników marki był Angelo Mangiarotti, uznany włoski designer i architekt. To on przygotował kolekcję Alzate, i od tego momentu firma rozpoczęła produkcję mebli na skalę przemysłową. www.mood-design.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michalnowicki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »