Technologie » Komputery

Lenovo IdeaPad YOGA: jeden komputer i cztery sposoby użytkowania

Lenovo IdeaPad YOGA: jeden komputer i cztery sposoby użytkowania
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Lenovo zapowiedziała w trakcie trwającego międzynarodowego pokazu Consumer Electronics Show 2012 (Las Vegas, 9-13 stycznia) wprowadzenie do oferty modelu IdeaPad YOGA — pierwszego w branży uniwersalnego notebooka o rozkładanej konstrukcji i obracanej w zakresie 360 stopni.
Łącząc w sobie łatwość obsługi tabletu z funkcjonalnością ultrabooka, IdeaPad YOGA stanowi pojedynczy komputer udostępniający cztery sposoby użytkowania. Firma Lenovo zapowiedziała dziś także nowy IdeaCentre A720 — najbardziej płaski 27-calowy komputer All-In-One w branży. IdeaPad YOGA to połączenie eleganckiego i wydajnego ultrabooka z przenośnym tabletem wielodotykowym o przekątnej 13,3". Opatentowana konstrukcja komputera YOGA z podwójnymi zawiasami umożliwia oglądanie i tworzenie multimediów w czterech naturalnych układach: notebooka, tabletu, stojącym i „namiotu”. Zapewnia ona większą odporność1 i stabilność w porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami o zmiennym układzie.  IdeaCentre A720 nie pozostaje w tyle pod względem innowacyjnej konstrukcji. Zawiera on 27-calowy ekran, który można ustawić w szerokim zakresie kątów: od -5 do 90 stopni. Innowacyjny zawias ekranu zwiększa wygodę korzystania z komputera w dowolnej pozycji. Wyświetlacz bez obramowania umożliwia 10-punktową obsługę dotykową podczas wspólnej pracy z innymi użytkownikami.  Notebook IdeaPad YOGA: cztery układy dla użytkowników Wieloukładowy notebook IdeaPad YOGA opracowano z myślą o łączeniu zawodowego i osobistego stylu życia. Jego intuicyjna konstrukcja zwiększa możliwości dotychczasowych użytkowników ultrabooków i tabletów, udostępniając cztery układy: notebook, tablet, stojący i „namiot”. W porównaniu z konwencjonalnymi komputerami o zmiennym układzie YOGA posiada bardziej stabilne i wytrzymałe,
360-stopniowe podwójne zawiasy1, dzięki którym konstrukcja komputera jest bardziej płaska i lżejsza. YOGA to pierwszy w branży najbardziej płaski ultrabook o zmiennym układzie, który ma zaledwie
16,9 mm grubości i waży tylko 1,47 kg. YOGA działa z procesorem z rodziny Intel Core, systemem operacyjnym Windows 8, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB, a jego bateria wystarcza na 8 godzin pracy. Pełnowymiarowy notebook YOGA ma wysmukłą budowę z interesującymi detalami, takimi jak gumowany lakier na obudowie zewnętrznej ułatwiający chwytanie, skórzana podpórka na dłonie czy boczne przyciski ułatwiające dostęp do poszczególnych układów komputera.
 IdeaCentre A720 All-in-One: nowy poziom obsługi dotykowej w komputerze domowym IdeaCentre A720 to najbardziej płaski w branży 27-calowy komputer All-In-One. Ma on zaledwie 24,5 mm grubości2 i wyświetlacz bez obramowania umożliwiający 10-punktową obsługę dotykową.
A720 kontynuuje tradycję smukłych komputerów Lenovo — jego jednostka centralna została pomysłowo umieszczona w podstawie. Regulowany w szerokim zakresie zawias A720 umożliwia przyciągnięcie ekranu w stronę użytkownika pod kątem -5 stopni oraz odsunięcie go w zakresie do 90 stopni, dzięki czemu można wygodniej korzystać z aplikacji dotykowych w dowolnej pozycji.
 Aby zoptymalizować pracę dotykową w komputerze All-In-One, 10-punktowy wyświetlacz wielodotykowy A720 umożliwia bardziej precyzyjną pracę wielu użytkowników jednocześnie. Wyposażony w procesor z rodziny Intel Core, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® oraz dysk twardy o pojemności do 1 TB i dysk SSD o pojemności 64 GB komputer A720 zapewnia imponujące wrażenia multimedialne na panoramicznym ekranie HD 16:9 bez obramowania. A720 zawiera atrakcyjne funkcje rozrywkowe, takie jak donośny dźwięk Dolby Home Theatre V4, kamera internetowa Lenovo High-Sense (720p HD) czy pakiet dotykowych aplikacji i gier Lenovo IdeaTouch. Jest to elegancki i rozrywkowy element cyfrowego wyposażenia nowoczesnego domu.  Ceny i dostępność3 Wieloukładowy notebook IdeaPad YOGA będzie dostępny w drugiej połowie roku 2012 w szacowanych cenach detalicznych od 1199 USD. IdeaCentre A720 All-in-One będzie dostępny w drugiej połowie roku 2012 w szacowanych cenach detalicznych od 1299 USD. Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter  i Facebook.  O firmie Lenovo Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego
o obrotach wynoszących 21 miliardów USD i drugim pod względem wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo ma duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem
www.lenovo.com.  1 Przetestowany pod kątem 25 000–30 000 cykli 2 Mierzone w najgrubszym punkcie.3 Cena i dostępność różnią się w zależności od regionu.  

Kontakt dla mediów:Witold Wolny, Agencja 21witold.wolny@agencja21.pl, tel. 22 511 13 82   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja21

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »