Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Lepsze bezcukrowe życie

Gdyby na sklepowych półkach zamiast cukierków leżały narkotyki – bylibyśmy oburzeni… A tymczasem cukier ma podobne właściwości uzależniające, wyrządza ogromne szkody w naszych organizmach, doprowadzając do chorób, a nawet śmierci.

Im szybciej to sobie uświadomimy, tym szybciej będziemy cieszyć się lepszym bezcukrowym życiem…

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Mocne porównania są tutaj jak najbardziej na miejscu – mówi Mariusz Budrowski, twórca projektu „Odmładzanie na Surowo” który od wielu lat całkowicie wyeliminował cukier ze swojej diety. Na szczęście coraz więcej osób głośno mówi o tym, że cukier to cichy zabójca i słowa te są absolutnie adekwatne do sytuacji. Reagują też rządy, nakładając podatki cukrowe na napoje i przetworzoną żywność. Poszukuje się sposobów uświadomienia ludziom zagrożenia…

Cukrowe pułapki

Pierwsza pułapka – CUKIER WYWOŁUJE POZYTYWNE SKOJARZENIA Z DZIECIŃSTWEM. Z małym cukiereczkiem jako nagrodą za dobre zachowanie, z kolorowym lizakiem podarowanym na urodziny. Same niewinne wrażenia, słodycz życia kojarząca się z przyjemnością. A ja pytam dlaczego nie pozwalamy naszym dzieciom na wciąganie kokainy, a dajemy czekoladę? Dlaczego unikamy palenia papierosów przy naszych pociechach, a karmimy je ciastami, lodami i innymi smakołykami? – zastanawia się Budrowski. Czy nie pamiętamy słynnego eksperymentu na szczurach, który udowodnił, jak silnie uzależniającym środkiem jest właśnie cukier? Wspomniane doświadczenie polegało na tym, że szczury miały przez kilka tygodni dostęp do dwóch dozowników – ze słodzoną wodą i kokainą. Ogromna większość (85%) zwierząt wybierała cukier. Po odstawieniu szczury miały objawy, takie same jak narkoman na detoxie – były rozdrażnione, zdekoncentrowane, miały drgawki.

My ludzie mamy ciągły dostęp do dozowników z cukrem. CUKIER JEST WYJĄTKOWO ŁATWO DOSTĘPNY, WRĘCZ WSZECHOBECNY, a do tego bardzo tani – to pułapka, którą zastawiają na nas producenci żywności. O tym, że bardzo trudno jest znaleźć produkty pozbawione cukru dowiadujemy się, gdy zaczynamy czytać etykiety. Można wręcz zaryzykować tezę, że im więcej cukru ma dany produkt, tym chętniej po niego sięgamy, a to z kolei powoduje, że z dnia na dzień stajemy się coraz bardziej uzależnieni… I nikt tego nie zakazuje…

Na szczęście o tym, że cukier szkodzi mówi się coraz częściej, choć wciąż Polacy zjadają średnio 70 kg cukru – mówi Mariusz Budrowski. To jest szokujące, tym bardziej, że nasz organizm potrzebuje O kg cukru… Tymczasem przez niewłaściwe odżywianie większość z nas jest w stanie przedcukrzycowym, a sama cukrzyca dotyczy dziś 3 mln Polaków! Z kolei szacuje się, że około 10 mln cierpi na insulinooporność, która jest w tej chwili plagą ludzkości – pandemią naszych czasów…

Detox cukrowy

Aby żyć długo, zdrowo, młodo i szczęśliwie musimy zmierzyć się z odstawieniem cukru - narkotyku, jakim jesteśmy faszerowani od dziecka. Innej drogi do powstrzymania procesów chorobowych i procesów przyspieszonego starzenia po prostu nie ma – uświadamia twórca bloga „Odmładzanie na surowo”. Detox cukrowy nie jest niczym przyjemnym, ale jest to konieczne działanie, byśmy wreszcie poczuli pełnię energii i przestali chorować. Aby łatwiej sobie poradzić z odstawieniem cukru – polecam udział w wyzwaniach dietetycznych, których pełno w sieci – zapraszam też do mojej grupy, gdzie co jakiś czas organizujemy cukrowe detoxy – razem jest po prostu łatwiej się z tym zmierzyć. 

Mariusz wskazuje też na konieczność pokonania stereotypowego postrzegania jedzenia.

Wydaje się nam, że świetnym daniem jest kanapka lub smażone mięso z ziemniakami i odrobiną marchewki. A to jest jedynie coś, co przypomina pełnowartościowe pożywienie, bo gotowanie po prostu zabija wartości odżywcze – wyjaśnia Budrowski. Nie wpadajmy też w pułapkę myślenia o tym, że musimy jeść co kilka godzin, co najmniej pięć, czy sześć posiłków dziennie. Uważam, że nasz organizm absolutnie tego nie potrzebuje i jestem tego najlepszym przykładem. Od wielu lat jem tylko dwa razy dziennie, nie gotuję, a podstawowymi składnikami mojej diety są warzywa i owoce, które dostarczają mojemu organizmowi wszystko, co trzeba. Czuję się świetnie, najlepiej w swoim życiu, nie choruję i nie tyję.

Warzywa i owoce wspaniale odżywiają naszą florę bakteryjną, dostarczają enzymów trawiennych i wszelkich wartościowych składników odżywczych potrzebnych do życia. Dzięki warzywom i owocom dostarczamy sobie dobrą energię, która pracuje w nas cały dzień. Nie jesteśmy zmęczeni po jedzeniu, nie czujemy się ociężali, tak jak wtedy, gdy zajadamy się przekąskami, słodyczami, czy przetworzoną żywnością. 

Po prostu przestańmy jeść przez cały dzień i krok po kroku wyeliminujmy narkotyki z naszego stylu życia –a gwarantuję Wam młodość i zdrowie na długi, długi czas – puentuje ekspert.

Zacznij zmiany od dziś!  Dowiedz się więcej:  https://www.odmladzanienasurowo.com

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 272 tys. osób na Facebooku, mającego 413 tys. subskrypcji na YT oraz 39 tys. na Instagramie. Jest autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”, a także pomysłodawcą programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.lipinski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »