Dom » Wnętrza

Letni powiew natury w sypialni

Letni powiew natury w sypialni
Zobacz więcej zdjęć »
Już w starożytnych Chinach wierzono, że sypialnia jest „miejscem spoczynku słońca”. A jako, że słońce od wieków odgrywa bardzo istotne role w życiu człowieka, przykładano wielką wagę do wystroju sypialni. Obecnie trendy związane z naturą znów mocno dają o sobie znać.

Naturalne drewno

Powrót do natury przejawia się obecnie w stosowaniu naturalnych materiałów we wnętrzach. W sypialniach królują drewniane podstawy łóżek, podłogi oraz subtelne dodatki. Drewno, które jest wykorzystywane do tego typu miejsc, jest przeważnie niebejcowane. Dobrze wysuszony materiał wystarczy lekko polakierować lub dobrze wyszlifować. Im starsze drewno i bardziej naturalna jego barwa, tym lepiej. Dodatkowym atutem stosowania drewna w wystroju sypialni, jest jego zapach. Sypialnia utrzymana w takim klimacie będzie idealnym miejscem wypoczynku i relaksu.

Dodatki i kolory inspirowane naturą

Aby nadać sypialni nowy, świeży wygląd, wystarczy zmiana kolorów ścian. Ożywieniem dla naszego miejsca wypoczynku będą topowe fuksje oraz zielenie. Dobranie do tego świeżych lub doniczkowych kwiatów zagwarantuje nam klimatyczne i komfortowe miejsce do snu. Uważajmy jednak na odcienie czerwieni. Dobrze sprawdzą się również mocne, inspirowane naturą akcenty w postaci poduszek, narzut czy obrazów i koszyczków. W sklepach możemy znaleźć również szereg kwiatowych dodatków do sypialni takich jak pościele i zasłony (np. firmy Haft).

Naturalne surowce

Obok kolorów, wzorów i drewnianych dodatków ważną rolę w urządzaniu naturalnej sypialni odgrywają surowce, z jakich składają się pościele oraz materace. Aby nasza sypialnia mogła być w pełni nazwana naturalną, warto zwrócić uwagę na tworzywa, z których wykonana jest nasza podstawa snu.  Fabryka Materacy Janpol dbając o najwyższą jakość wypoczynku, w swoich produktach wykorzystuje naturalne składniki. Modelem, który idealnie sprawdzi się w takiej sypialni, jest Wenus.  Materac dwustronny pozwala na dostosowanie materiału do pory roku. Po stronie letniej znajduje się naturalna bawełna. To włókno o doskonałych właściwościach higroskopijnych. W czasie snu przejmuje prawie połowę wytwarzanej przez ciało wilgoci. Ten proces wspomaga ochładzanie naszego organizmu podczas snu latem i zapewnia odpowiednią wentylację.

Dodanie odrobiny natury do naszej sypialni pozytywnie wpływa na jakość naszego snu. Jej obecność dodaje energii, a codzienne pobudki w takim otoczeniu gwarantują uśmiech każdego poranka!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kalut

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »