Gospodarka » Żywność

Letni wieczór z filiżanką mrożonej herbaty – przepis od Ahmad Tea

Letni wieczór z filiżanką mrożonej herbaty – przepis od Ahmad Tea
Zobacz więcej zdjęć »
Latem wielu z nas wybiera odpoczynek na świeżym powietrzu. W ciepły, wakacyjny wieczór możemy odetchnąć od upałów czy po ciężkim dniu w pracy na tarasie, balkonie lub w przydomowym ogródku. Wypoczynek doskonale umili nam relaksująca i odprężająca mrożona herbata.

Mrożoną herbatę o smaku rumianku i trawy cytrynowej możemy przygotować na bazie mieszanki Ahmad Tea. To napar, który wprowadzi nas w błogi nastrój, zapewni relaks oraz spokojny sen.

 

Szklanka 350 ml - 1 porcja

 1. 1 torebka Camomile & Lemongrass Ahmad Tea

 2. 250 ml gorącej wody

 3. Łyżeczka miodu

 4. Plasterek cytryny

 5. Suszone kwiaty rumianku

 6. Kostki lodu

   

  Dzbanek - 4 porcje

 1. 3 torebki  Camomile & Lemongrass Ahmad Tea

 2. 750 ml gorącej wody

 3. 2 łyżeczki miodu

 4. Kilka plasterków cytryny

 5. Suszone kwiaty rumianku

 6. Kostki lodu

   

  Mrożoną herbatę na bazie Ahmad Tea & Lemongrass przygotowujemy zgodnie tradycyjną metodą zalecaną na opakowaniu*. Torebkę zalewamy gorącą wodą i parzymy przez 3-5 minut. Po tym czasie wyjmujemy torebkę herbaty i studzimy napar. Dodajemy łyżeczkę miodu, dobrze mieszamy i zostawiamy do całkowitego ostygnięcia. Warto wiedzieć, że miodu nie wolno dodawać do gorącego napoju, gdyż straci swoje dobroczynne właściwości. Napój ozdabiamy plasterkiem cytryny i kwiatami suszonego rumianku.

   

  *Należy pamiętać, że do zaparzenia perfekcyjnej filiżanki herbaty należy używać świeżej wody. Woda, która wcześniej była już raz zagotowana zaczyna się utleniać i nie da już tak dobrego w smaku naparu. Jeśli jest to możliwe, woda powinna być przefiltrowana w celu usunięcia z niej chlorków oraz innych związków, które mogą mieć wpływ na jej smak. Miękka woda ze względu na walory smakowe lepiej nadaje się do zaparzenia herbaty.

  Więcej informacji na temat Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »