Firma » Finanse

LexisNexis Polska - podsumowanie 2011 roku

W 2011 roku LexisNexis Polska osiągnęło przychody na poziomie 47 mln zł, uzyskując wzrost przychodów na poziomie 5% w stosunku do roku poprzedniego, jednocześnie poprawiając wynik netto o 21,3%.

W minionym roku firma LexisNexis wprowadziła nowe rozwiązania do oferty oraz kontynuowała rozwój produktów, poszerzając ich funkcjonalność i zawartość merytoryczną.

Serwis Prawniczy LexPolonica pozostaje nadal prężnie rozwijającym się profesjonalnym serwisem. Miniony rok przyniósł znaczne ulepszenie jego funkcjonalności, m.in. w zakresie orzecznictwa, porównania brzmienia przepisu, oznaczenia aktów prawnych w bazie oraz kolejne poszerzenie stanu prawnego serwisu. Dodano ponad 91 tys. nowych orzeczeń, około 124 pełnych komentarzy i monografii LexisNexis oraz blisko 3900 omówień zmian w prawie. Baza polskiego i unijnego prawodawstwa w LexPolonica pozostaje nadal najczęściej aktualizowaną bazą aktów prawnych dostępną na rynku (nawet 2 razy dziennie).

Odpowiadając na potrzeby rynku biznesowego powiększono bazę Serwisu Prawno-Gospodarczego (SPG) o ponad 150 tysięcy numerów NIP i REGON, które nie zostały ogłoszone w MSiG. Dzięki tym działaniom ponad 90% podmiotów eksponowanych w serwisie zawiera numery identyfikacyjne, co znacznie ułatwia klientom weryfikację zaległości płatniczych w bazie Krajowego Rejestru Długów. Od września 2011 roku serwis SPG Premium oferuje również trzykrotnie więcej raportów finansowo-handlowych.

W listopadzie 2011 roku LexisNexis Polska wprowadziła na rynek nowy serwis online „LexisNexis KRS”, rozszerzając ofertę z obszaru zarządzania ryzykiem. Najnowsze rozwiązanie oferuje szybki dostęp do aktualnych i wiarygodnych danych z KRS. Serwis przeznaczony jest dla kadry kierowniczej z grupy małych oraz średnich przedsiębiorstw i pozwala na osiąganie wymiernych korzyści w codziennym prowadzeniu biznesu.

W ciągu całego roku LexisNexis Polska wydało blisko 293 tytułów książek z czego 25% stanowiły nowości wydawnicze dla praktyków prawa. Liczba sprzedanych egzemplarzy książek zbliżyła się do 325 tys. Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2011 roku były: Zbiór Cywilny, Teksty ustaw, Informator Prawniczy 2012 oraz znane i cenione na rynku Wielkie Komentarze LexisNexis do głównych ustaw cywilistycznych i gospodarczych oraz praktyczna seria Metodyk.

Od lipca wydawnictwo oferuje swoim klientom e-booki prawnicze w dwóch formatach - EPUB i PDF. Na liście dostępnych tytułów znajdują się wszystkie nowości wydane w drugiej połowie 2011 roku. E-booki LexisNexis są wyposażone w praktyczne funkcje, takie jak przeszukiwanie tekstu czy dodawanie elektronicznych zakładek i notatek. Można z nich korzystać na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych, co znacząco wpływa na zmianę standardów pracy prawników.

LexisNexis Polska w minionym roku uruchomiła także cykl kursów dedykowanych studentom i absolwentom prawa zdającym na aplikację, jak również aplikantom przygotowującym się do egzaminu końcowego. Metodyka zajęć zostały oparte na sprawdzonych modelach szkoleniowo-dydaktycznych opracowanych przez wykładowców akademickich we współpracy z sędziami Sądu Najwyższego, sądów powszechnych i sądów administracyjnych oraz adwokatami i radcami prawnymi. Dzięki formule ćwiczenia umiejętności praktycznego zastosowania uporządkowanej wiedzy o przepisach prawnych w kierunku wykładni normy prawnej oraz jej zastosowania do rozwiązania wzorcowych zadań egzaminacyjnych, kursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W 2012 roku LexisNexis zamierza kontynuować rozwijanie oferty dla rynku prawniczego, biznesowego, akademickiego i administracji publicznej, zarówno w sferze nowych mediów elektronicznych, jak i tradycyjnych publikacji. Już w lutym 2012 roku firma wprowadziła na rynek nową wersję serwisu SPG, a w niej ponad 20 nowych funkcjonalności, rozbudowana wyszukiwarka oraz dodatkowe, cenne informacje o podmiotach. Odpowiadając na potrzeby rynku, bieżący rok to także rok rozwiązań LexisNexis Polska na platformach mobilnych oraz kolejnych nowych produktów dla prawników i osób związanych na co dzień z prawem.
Więcej informacji o produktach i firmie znajduje się na stronie internetowej: www.lexisnexis.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edyta.mazerska@lexisnexis.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »